04.04.2020, meniny má
13. decembra 2019

Pomôžu Seredčania opusteným zvieratám? Vianočná zbierka je práve spustená

Pomôžu Seredčania opusteným zvieratám? Vianočná zbierka je práve spustená
Zdroj: FB OZ Tulák Sereď
reklama

Keďže sa už pomaly blíži čas Vianoc, myslime aj na tých, ktorí si toto vianočné obdobie nevedia vychutnať tak ako my, pretože nepoznajú lásku, pohladenie a ani teplo domova. Ich osudy boli spečatené v kotercoch. Ak im nedokážeme nájsť nový domov, nájdime v sebe ľudskosť a obdarujme tieto nevinné zvieracie duše.

Zapojme sa spolu do Vianočnej zbierky pre OZ Tulák Sereď, ktorú už po tretíkrát organizuje Retro café a CK AB Sereď. Vyzbierané veci poputujú zvieratkám na Štedrý deň v utorok 24. decembra 2019 počas štartu vianočného behu CK AB Sereď. Veci, ktorými by ste chceli obdarovať zvieratá v útulku, už môžete nosiť do Retro café.

Čo našich útulkáčov poteší?

Ich hladné brušká potešia hlavne granule a konzervy, ale aj nejaké cestoviny, ryža, piškóty či maškrtky. A aby mali z čoho jesť, zvieratkám sa zídu aj misky na jedlo. Zahrejú ich deky a teplý materiál, ale pozor, matrace im komfort neprinesú, nakoľko v tomto zimnom období dokážu ihneď navlhnúť. Okrem toho sú pre ne veľmi užitočné aj obojky či hračky určené pre zvieratá, pretože plyšákov nešetria a zjedená vata im dokáže narobiť problémy. Dobrovoľníci tiež uvítajú tovar, ktorého majú stále nedostatok, a to čistiace a dezinfekčné prostriedky. Pomôžu tiež kuchynské a vlhčené utierky a aj pevné vrecia, ktoré používajú na čistenie záchodov pre mačky.

My by sme ešte radi dodali, že pomôcť sa dá aj finančne, nakoľko najväčšie náklady tvorí veterinárne ošetrenie, lieky a ostatné prostriedky na zabezpečenie zdravia. Bližšie informácie nájdete na tomto odkaze. Okrem toho bude v Retro Caffee aj pokladnička, do ktorej môžete taktiež prispieť. Pomôcť im tiež dokážete zdieľaním článku, vďaka ktorému sa informácia o vianočnej zbierke dostane ku každému z nás.

 

ZDROJ: FB OZ TULÁK SEREĎ

Zbierka z roku 2018

Zbierka z roku 2018

ZDROJ: FB OZ TULÁK SEREĎ

ZDROJ: FB OZ TULÁK SEREĎ

ZDROJ: FB OZ TULÁK SEREĎ

ZDROJ: FB OZ TULÁK SEREĎ

ZDROJ: FB OZ TULÁK SEREĎ

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku