19.05.2024, meniny má
7. mája 2024

Poplach aj na seredských základných školách! Žiakov evakuujú kvôli nahláseným výbušninám. Na tieto miesta evakuovali žiakov jednotlivých škôl

Poplach aj na seredských základných školách! Žiakov evakuujú kvôli nahláseným výbušninám. Na tieto miesta evakuovali žiakov jednotlivých škôl
Zdroj: Seredsity.sk / Mestská polícia Sereď
reklama

Na základných školách v Seredi boli prijaté oznámenia o údajom uložení výbušnín v priestoroch škôl. Žiaci sú z budov bezpečne evakuovaní na iné bezpečné miesta.

Základná škola Jana Amosa Komenského, Základná škola Juraja Fándlyho a Cirkevná základná škola sv. Cyrila a Metoda dnes z uvedeného dôvodu prerušujú vyučovanie, v prevádzke nebudú ani školské jedálne, školské kluby detí a centrá voľného času.

Žiaci sú presunutí do náhradných priestorov, kde si ich budú môcť zákonní zástupcovia vyzdvihnúť.

Takto znejú informácie k evakuácii žiakov základných škôl po oznámení údajného uloženia výbušnín, ktoré zverejnilo mesto Sereď:

reklama

Žiaci I. stupňa základnej školy Juraja Fándlyho sú evakuovaní do estrádnej sály Domu kultúry (Školská ulica).

Žiaci I. stupňa základnej školy Jana Amosa Komenského sú evakuovaní v športovej hale Sokolovňa (ŠH A. Kudelu vedľa RK kostola).

Žiaci Cirkevnej základnej školy sú evakuovaní v divadelnej sále Domu kultúry v Seredi (Školská ulica).

Vyzývame zákonných zástupcov, aby sledovali aktuálne informácie na EDUPAGEi príslušnej školy. Polícia Slovenskej republiky dnes informovala, že bomby boli nahlásené na školách v rámci celého trnavského kraja.

Zdroje: Mesto Sereď
Zdieľať na Facebooku