22.07.2024, meniny má
6. mája 2019

Populárny DHL Sereďmaratón 2019 sa blíži. Zúčastnite sa ho aj vy?

reklama

Seredské a predsa medzinárodné sú cyklistické preteky, ktoré sa konajú už tradične v polovici mája v našom meste. Sereďmaratón dokonca splnil kritériá medzinárodnej cyklistickej únie v kategórii cyklistika pre všetkých, čím sa zapísal do medzinárodného zoznamu UCI, kde figurujú všetky dôležité a svetoznáme preteky. Tento rok sa cyklisti postavia na štart 19. mája 2019 o 10:00 hod. na Námestí slobody v Seredi.

Nielen pre Seredčanov

Seredský cyklistický maratón patrí k veľmi populárnym a vyhľadávaným cyklistickým pretekom. Svedčí o tom aj každoročná účasť, kedy sem prichádzajú cyklisti z mnohých miest Slovenska, ale aj zahraničia. Podľa oficiálnej správy ŠK CykloTour Sereď je k dnešnému dňu prihlásených už 120 pretekárov, čo je v porovnaní s minulým rokom viac ako 100% nárast. Samozrejme prihlasovanie pokračuje ďalej. Horúcou novinkou tohto ročníka bude určite aj prítomnosť slovenskej biatlonistky Terézie Poliakovej, ktorá preteky odštartuje a zostane aj na autogramiádu.

Štartovný poplatok a kategórie účastníkov

Ak sa chcete zúčastniť 14. ročníka Sereďmaratónu, prihlasovanie trvá naďalej až do dňa pretekov. Keď sa stihnete prihlásiť do 9. 5. 2019, za štartovné zaplatíte 18 eur. Od 10. 5. 2019 až do 19. 5. 2019 bude štartovný poplatok zvýšený na 25 eur. Prihlasovať sa môžete online na tomto odkaze.

Účastníci pretekov budú rozdelení do viacerých vekových kategórií. Obľúbených cyklistických pretekov sa môžu zúčastniť dokonca aj seniori od 60 rokov a osoby s preukazom ZŤP. Pre tieto kategórie platí zvýhodnený registračný poplatok 10 eur. Samostatnou kategóriou budú ženy a taktiež aj deti. Hromadný štart DHL SEREĎMARATÓNU 2019 sa uskutoční o 10:00 hod. na Námestí slobody v Seredi.

reklama

Trasa pretekov

Námestie Slobody Sereď – Šintava – Šoporňa – Pata – Báb – Rumanová – Rišňovce – Alekšince – Lukáčovce – Pastuchov – Koplotovce – Jalšové – Sokolovce – Ratnovce – Banka – Radošina – Ardanovce – Šalgovce – Orešany – Horné Otrokovce – Tepličky – Hlohovec – Bojničky – Dvorníky – Vinohrady nad Váhom – Šintava – Námestie Slobody Sereď. Už tradične je veľká pozornosť upieraná na sedlo Havran, kde cyklisti zabojujú o horskú prémiu a kde bude pripravený aj bufet na občerstvenie pretekárov. Presný harmonogram prejazdov cez mestá a obce nájdete na tomto linku.

Sereďmaratón trasa. Zdroj: ŠK CykloTour Sereď

Detský cyklomaratónik

Po štarte hlavných pretekov sa deti budú môcť zúčastniť DETSKÉHO CYKLOMARATÓNIKA, ktorý je súčasťou tejto akcie už po piatykrát. Rozdelení do vekových kategórií od 4 až do 12 rokov budú môcť ukázať svoje cyklistické schopnosti, ale aj súťaživosť. Štart bude o 10:45 hod. v Zámockom parku a cieľ na Námestí slobody. Štartovné pre deti je zdarma. Každé dieťa dostane štartovací balíček s číslom, darčekom, cyklodoplnkami, sladkosťou, nápojom a medailu.

Detský cyklomaratónik. Zdroj: ŠK CykloTour Sereď

Sprievodný program Sereďmaratónu

Pre všetkých pretekárov, ale aj návštevníkov bude pripravené občerstvenie, oddychová zóna, súťažetombola. K tým najhodnotnejším cenám bude určite patriť bicykel, wellness pobyt, ale tešiť sa môžete aj na mnohé ďalšie hodnotné ceny. Novinkou cateringu budú príbory, poháre, taniere aj tašky z recyklovaných materiálov. „Problémy s plastami sa týkajú nás všetkých. Preto sme sa rozhodli nahradiť plastové veci variantou z recyklovaných materiálov,“ povedal riaditeľ pretekov Lukáš Riha. Na námestí bude separovaný zber a rovnako aj pre cyklistov bude prísny zákaz odhadzovať obaly z prázdnych gélov a tyčiniek popri ceste. V prípade porušenia bude cyklista diskvalifikovaný.

Odmenený bude každý

Prví šiesti pretekári si odnesú finančnú odmenu. Je odstupňovaná hodnotou 100, 90, 70, 50, 30 a 20 eur. Zároveň prví traja v každej kategórii získajú aj vecné ceny. Horská prémia, ktorú absolvujú v sedle Havran na 70. km, má hodnotu 30 eur. Rýchlostná prémia bude prebiehať na 106. km v obci Dvorníky a má taktiež hodnotu 30 eur. Celkový víťaz pretekov získa úplne nový dres, ktorý je taktiež novinkou tohtoročných pretekov. „Aby si všetci odniesli niečo na pamiatku, pripravili sme pre každého pretekára špeciálny darček,“ dodal riaditeľ pretekov. Holandská firma TACX, ktorá vyrába kvalitné cyklistické fľašky pre profesionálne tímy, vyrobila limitovanú edíciu cyklistických fľašiek špeciálne na túto príležitosť. Každý pretekár ju dostane v štartovacom balíku.

Tréningový kemp

Práve tento víkend (3. – 5. 5) sa konal tzv. tréningový kemp. „Od piatka do nedele je v pláne jazdiť po okolí, zbierať kilometre a zlepšovať kondíciu po kopcoch a na rovinkách,“ povedali organizátori ŠK CykloTour Sereď. Účastníci kempu si na konci dňa vychutnali odmenu v podobe regenerácie vo wellness, masáže a chutnej stravy v Hoteli Park Avenue****.

Tréningový kemp 2019. Zdroj: ŠK CykloTour Sereď

DHL SEREĎMARATÓN 2019 v číslach

14. ročník cyklomaratónu má dĺžku 116 km. Účastníci sa musia vysporiadať s rovinatým aj kopcovitým terénom. Trasa povedie cez dva kraje, päť okresov a 25 miest vrátane štartu a cieľa. Celkové stúpanie dosiahne 1250 m. Cyklistické preteky odštartujú 19. 5. 2019 o 10:00 hod. na Námestí slobody v Seredi. Oceňovanie pretekárov začne od 15:30 hod. Následne bude losovaná tombola.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: cyklosered.sk, my4.raceresult.com, maratony.eu
Zdieľať na Facebooku