20.06.2024, meniny má
28. februára 2024

Poruchu na verejnom vodovode opravili, no vznikla ďalšia na rovnakom úseku. Školy zostávajú zajtra zatvorené

Poruchu na verejnom vodovode opravili, no vznikla ďalšia na rovnakom úseku. Školy zostávajú zajtra zatvorené
Zdroje: FB Ondrej Kurbel, primátor mesta Sereď/FB Mesto Sereď
reklama

Západoslovenská vodárenská spoločnosť v stredu večer informovala vedenie mesta, že aj napriek ohlásenej obnove distribúcie vody nastala ďalšia havária na rovnakom úseku. Na opravách sa opätovne začne pracovať vo štvrtok ráno.

Z tohto dôvodu nie je možná prevádzka škôl preto aj napriek pôvodnej informácií nebudú školy otvorené. Jedná sa konkrétne o ZŠ J. Fándlyho, MŠ D. Štúra (elok. Fándlyho a Cukrovarská) a špeciálnu ZŠ na ulici Fándlyho. Na Obchodnej akadémii Sereď bude prebiehať online výuka a rovnako tak aj na Gymnáziu V. Mihálika Sereď.

Na odstránení havárie začnú pracovníci vodární pracovať hneď ráno, preto je potrebné rátať opäť s celodennou odstávkou vody. O ďalšom vývoji situácie bude mesto občanov informovať.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť v súvislosti s ohlásenou odstávkou vody už počas stredy umiestnila dve cisterny s úžitkovou vodou pre potreby obyvateľstva. Voda je úžitkovej kvality a po prevarení je vhodná aj na pitie.

reklama

Malá jedno-kubíková cisterna je odstavená pri OD Kaufland na parkovisku stredy rána od 9.00 hod. až do odvolania. Veľká desať-kubíková má až do odvolania absolvovať nasledovnú trasu: Ul. Trnavská (SAD) a Ul. Kasárenská (detský domov). Odstavená má byť od 9.00 hod. na Ul. Trnavská 1 hod. a 30 min. (90 minút) a následne sa presunie na Ul. Kasárenskú na dobu 1 hod. a 30 min. (90 minút).

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroje: FB Mesto Sereď
Zdieľať na Facebooku