25.04.2024, meniny má
4. marca 2020

Poznáme najlepších športovcov a športové kolektívy mesta Sereď za rok 2019

Autor: Lukáš Klčo

Pravidelne vám  na našich stránkach prinášame informácie o našich úspešných športovcoch a športových tímoch. Je chvályhodné, že na nich nezabúda ani vedenie mesta a pravidelne ich usilovnosť a úspechy oceňuje.

Kto získal ocenenie za rok 2019?

Ako informovali Seredské novinky, dňa 2. marca 2020 sa na Mestskom úrade v Seredi konalo slávnostné oceňovanie najúspešnejších športovcov, športových kolektívov a trénerov za rok 2019. Ocenenie si prevzali z rúk zástupcu primátora Ľubomíra Veselického a predsedníčky školskej, kultúrnej a bytovej komisie Slávky Kramárovej. Podujatie moderovala vedúca oddelenia školstva, rodiny, kultúry a športu na MsÚ Silvia Kováčová.

Kategória športovec/športovkyňa

Lucia Krivosudská, Tenisový klub Sereď

V kategórii starší dorast dosiahla niekoľko úspechov v dvojhre aj vo štvorhre, v aktuálnom slovenskom juniorskom rebríčku figuruje na 35. mieste. Získala 3. miesto na Majstrovstvách západoslovenského regiónu, okrem toho vyhrala ešte dve druhé, dve tretie a jedno prvé miesto. Začala sa tiež zúčastňovať na medzinárodných turnajov pod hlavičkou ITF World Tennis Tour Juniors, kde sa jej už podarilo získať prvé body.

Miriam Krivosudská (mama)/Autor: Lukáš Klčo

Sofia Sedláková, Tenisový klub Sereď

V kategórii mladšie žiačky reprezentovala klub na turnajoch v Piešťanoch, kde sa jej v štvorhre podarilo získať 1. miesto. V septembri na regionálnom kole Detského Davis Cupu a Fed Cupu dievčat do 10 rokov v Piešťanoch postúpila spolu s hráčkou z Leopoldova do celoštátneho finálového kola v Bratislave v NTC.

Sofia Sedláková/Autor: Lukáš Klčo

Michaela Šuláková, Taekwon Do ITF Hong Ryong Sereď

V roku 2019 sa zúčastnila siedmich súťaží na Slovensku aj v zahraničí (Rakúsko, Maďarsko, Česko, Európsky šampionát 2019 v Chorvátsku), na ktorých získala spolu 8-krát zlato a 5-krát bronz.

Michaela Šuláková/Autor: Lukáš Klčo

Lenka Lenčéšová, ŠK Ice Players Sereď

Úspešne reprezentovala mesto Sereď v ženskej extralige a rovnako reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách sveta žien vo Švajčiarsku, kde obsadili 6. miesto.

Lenka Lenčéšová/Autor: Lukáš Klčo

Kategória tréner

Martin Bosý, AŠK Lokomotíva Sereď

Tréner basketbalového klubu Lokomotíva Sereď družstiev starších žiačok a mladších žiakov. Staršie žiačky sa stali vicemajstrom Slovenskej republiky vo svojej kategórii a Mladší žiaci obsadili konečné 4. miesto na Slovensku. Ako asistent trénera bol súčasťou reprezentačného družstva dievčat do 16 rokov, ktoré sa zúčastnilo v decembri turnaja V4 v maďarskom Székesféherváry.

Martin Bosý/Autor: Lukáš Klčo

Peter Zámečník, ŠK Ice Players Sereď

Úspešne reprezentuje mesto Sereď aj Slovensko na medzinárodnej pôde ako tréner, rozhodca, delegát a organizátor medzinárodných podujatí. Je predsedom rozhodcovskej komisie a členom rozhodcovskej komisie v Medzinárodnej florbalovej federácii.

Peter Zámečník/Autor: Lukáš Klčo

Kategória kolektív

Mladší žiaci, AŠK Lokomotíva Sereď (Balogh Gergely, Boros Marián, Česár Norbert, Gavora Oliver, Hodorovič Samuel Patrik, Javor Lukáš, Kalinayi Adam, Kiss Tomáš, Majerník Andrej, Majerník Martin, Mikuš Michal Paldan Sebastián, Sadlek Martin, Sárkány Richard, Štefanek Sebastián, Vlkovič Jakub, Vranovič Michal a tréner Martin Bosý)

Družstvo si s bilanciou 19 výhier a 5 prehier zabezpečilo postup na finálový turnaj majstrovstiev Slovenska, kde obsadilo konečné 4. miesto v kategórii mladších žiakov v rámci celého Slovenska. Na medzinárodnom turnaji v Bratislave obsadili 4. miesto.

Mladší žiaci AŠK Lokomotíva/Autor: Lukáš Klčo

Staršie žiačky, AŠK Lokomotíva Sereď (Dudonová Nina, Ďuračková Rebeca, Holubová Paulína, Jakubčeková Hana, Karelová Petra, Macurová Nina, Nagyová Ema, Pellérdiová Petra, Svrbická Monika, Takács Tamara, Užovičová Liana, Vaňovčeková Lillian, Zrayer Sarah Yasmin, Žemlová Alžbeta a tréner Martin Bosý)

V základnej časti celoslovenskej súťaže sa družstvo umiestnilo na 2. mieste, následne dievčatá postúpili medzi 6 najlepších celkov, kde skončili na 2. mieste. Zabezpečili si tak postup na finále majstrovstiev Slovenska, kde tiež obsadili 2. miesto a stali sa vicemajstrom Slovenska vo svojej kategórii. Na medzinárodnom turnaji v Kyjove obsadili 4. miesto.

Staršie žiačky AŠK Lokomotíva Sereď/Autor: Lukáš Klčo

Taekwon Do ITF Hong Ryong Sereď (Tomáš Dušecina, Simon Rajský, Kristian Georgiev, Jakub Kollár, Peter Štrpka, Juraj Ďuračka, Viktor Hofer, Juraj Kollár, Lucia Lakatošová, Michaela Šuláková, Ema Valenčíková, Tamara Kráľovičová, Milan Rajský)

Na európskom šampionáte v Chorvátsku získal tím zo Serede 12-krát zlato, 1-krát striebro a 6-krát bronz. V disciplíne sparing obsadili celkové 4. miesto a v disciplíne technické zostavy celkové 3. miesto.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk