20.04.2024, meniny má
9. júla 2022

Poznáme najvyššie a najnižšie platy v Galantskom okrese. Ktoré pracovné pozície zarábajú viac ako 2 000 eur?

Poznáme najvyššie a najnižšie platy v Galantskom okrese. Ktoré pracovné pozície zarábajú viac ako 2 000 eur?
Zdroj: unsplash.com
reklama

Portál platy.sk pomáha zamestnancom získať prehľad o finančnom ohodnotení ich pracovných pozícií už niekoľko rokov. Vďaka najväčšej databáze platov na Slovensku sme dokázali zistiť, ako na tom sú platové ohodnotenia v Galantskom okrese.

Poďme sa preto spoločne pozrieť, ktoré pracovné pozície zarábajú rozprávkové platy a koľko zamestnanci v priemere zarábajú v najrôznejších oblastiach. Nevynechali sme ani najčastejšie benefity, ktoré im zamestnávatelia poskytujú.

Rozloženie zamestnancov do mzdových pásiem

Podľa prieskumu portálu zarába až 58 percent zamestnancov menej, ako je priemerný hrubý mesačný plat 1 606 eur. Najviac pracovníkov, a to 21 percent, zarába približne 1 481 až 1 630 eur. Druhý najväčší počet ľudí sa nachádza v pásme s 1 331 – 1 480 eurami.

Nadštandardné platy, ktoré sa pohybujú nad 2 000 eur, si na účte nachádza 17 percent zamestnancov, pričom 733 až 880 eur zarába 5 percent obyvateľov Galantského okresu.

reklama

Zdroj: platy.sk

Pozície s najvyšším platom

Na vrchole rebríčka pozícií s najvyšším ohodnotením sa drží generálny riaditeľ s priemerným hrubým platom 5 512 eur. Na druhej priečke sa nachádza pilot v doprave, špedícii a logistike s 3 941 eurami.

Do top trojky patrí aj country manager/director vo vrcholovom manažmente s 3 925 eurami. V rebríčku nájdeme aj pozície ako ekonomický finančný riaditeľ, výkonný riaditeľ, personálny riaditeľ, medical advisor, riaditeľ IT, obchodný a technický riaditeľ.

Zdroj: platy.sk

Pozície s najnižším platom

Rebríček ukázal, že najviac pozícií s najnižším finančným ohodnotením sa nachádza v textilnom, kožiarskom a odevnom priemysle. Na prvom mieste sa nachádza strihač textilu s priemerným hrubým platom 651 eur. Za ním nasleduje obuvník so 670 eurami a krajčír so 680 eurami.

Patria sem aj pozície ako šička, vrátnik, informátor, plavčík, au-pair, čašník, stavač scénických dekorácií či školník.

Najčastejšie poskytované benefity

Najčastejším ponúkaným benefitom pre Galantský okres sú nápoje zadarmo, ako káva, čaj či minerálky. Za nimi nasleduje flexibilný pracovný čas, ktorý je pre mnohých zamestnancov veľkým prínosom, nakoľko im pomáha spojiť pracovný a súkromný život.

Tretím najčastejším benefitom je poskytnutie mobilného telefónu aj na súkromné účely. Do rebríčku sa dostalo aj organizovanie firemných akcií a bonus pri výročí zamestnanca vo firme.

Zdroj: platy.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: platy.sk, profesia.sk
Zdieľať na Facebooku