19.04.2024, meniny má
26. februára 2024

Poznáme víťazné projekty participatívneho rozpočtu TTSK. Medzi úspešnými sú aj tie seredské

Poznáme víťazné projekty participatívneho rozpočtu TTSK. Medzi úspešnými sú aj tie seredské
Zdroje: seredsity.sk/tvorimekraj.trnava-vuc.sk
reklama

Participatívny rozpočet, je proces, na základe ktorého môžu obyvatelia miest a obcí rozhodnúť o využití časti finančných prostriedkov z rozpočtu TTSK. Hlavnou myšlienkou je finančne podporiť občianske a komunitné projekty.

Trnavský samosprávny kraj má za sebou oficiálne vyhlásenie výsledkov piateho ročníka Participatívneho rozpočtu. TTSK tak aj v tomto roku dal ľuďom, občianskym združeniam, nadáciám a neziskovým organizáciám príležitosť byť súčasťou rozhodovania o použití časti verejných financií.

Na začiatku februára bolo spustené hlasovanie pre verejnosť, v ktorom ste mohli z vybraných projektov zvoliť tie, ktoré vás najviac zaujali. Hlasovanie prebiehalo do nedele 25. februára 2024 na stránke tvorimekraj.sk a na výber sme mali z 66 projektov.

Výsledky rozhodovania o použití financií z rozpočtu sú známe

O hlasy verejnosti a finančnú podporu z participatívneho rozpočtu sa v tomto ročníku uchádzali dva priamo seredské projekty a jeden s pôsobnosťou v Seredi a v Galante. Boli nimi Lokálne zo Serede – čo nás spája z dielne OZ Vodný hrad, projektom Výnimocná – dievčenský priestor z KC Priestor a projekt Záleží na tebe!, ktorého žiadateľom bol Záchranný systém Slovensko .

reklama

Všetky tieto tri spomínané projekty sa stali aj vďaka hlasovaniu verejnosti úspešnými, čo nás nesmierne teší. Podporené trnavskou župou budú nasledovne:

  • projekt Záleží na tebe! získal 1. miesto v okrese Galanta a získal finančnú podporu vo výške 2870 eur,
  • projekt Výnimocná – dievčenský priestor obsadil 2. miesto v okrese a získal tak finančnú podporu vo výške 2800 eur,
  • projekt Lokálne zo Serede – čo nás spája obsadil výborné 5. miesto v okrese čím má zabezpečené financie vo výške 1800 eur.

Celkovo Trnavská župa rozdelí až 100-tisíc eur medzi 30 občianskych a komunitných projektov. Všetkým úspešným žiadateľom gratulujem a tešíme na zrealizovanie ich projektov.

Zdroj: tvorimekraj.trnava-vuc.sk

Zdroj: tvorimekraj.trnava-vuc.sk

Zdroj: tvorimekraj.trnava-vuc.sk

rozpočtu

Zdroj: tvorimekraj.trnava-vuc.sk

Zdroje: seredsity.sk, tvorimekraj.sk
Zdieľať na Facebooku