19.05.2024, meniny má
3. decembra 2019

Poznáte Seredčanku Mirku a jej Spievanky? Vydanie jej prvého CD môžete podporiť na StartLabe

Poznáte Seredčanku Mirku a jej Spievanky? Vydanie jej prvého CD môžete podporiť na StartLabe
Zdroj: FB Spievanky s Mirkou / Mimi
reklama

Prednedávnom sme vám priniesli článok o Mirovi Jarošovi, ktorého piesne obľubujú deti na celom Slovensku. Vedeli ste však, že aj v Seredi máme veľmi šikovnú a medzi deťmi obľúbenú speváčku? Miroslava „Mimi“ Miklošovičová a jej projekt Spievanky s Mirkou sa objavili už na viacerých seredských podujatiach.

Podporte Spievanky na StartLabe

Ešte predtým, ako vám Mirku a jej projekt predstavíme, chceme vás poprosiť o jej podporu. Po dvoch rokoch skladania piesní pre deti a detských predstaveniach nielen v seredských materských školách sa Mirka odhodlala vydať svoju tvorbu aj na CD.

Na portáli StartLab prebieha do 15. decembra 2019 do 13.00 hod. kampaň na podporu projektu Prvé CD Spievanky s Mirkou. Stačí, ak kliknete na tento odkaz a napravo v časti Poďakovania pre darcov zvolíte možnosť Chcem podporiť. Minimálna suma pre podporu je 5 eur, ale môžete si vybrať aj iné možnosti podpory, pri ktorých získate okrem CD nosiča aj pracovný zošit – interaktívnu Hravo-múdru knižôčku pre malé aj veľké Spievančatá. No, a koho to vlastne máte podporiť?

Zdroj: startlab.sk

reklama

Mirka „Mimi“ – spievajúca mamina

Ako sama píše na svojej facebookovej stránke, je hlavne mamina a práve jej dcérka s kamarátmi ju „nakopli“ pri tvorbe piesní pre deti. Pochádza z Považskej Bystrice, ale „privydala“ sa k nám do Serede. Vyštudovala základnú umeleckú školu a Konzervatórium v Bratislave.

Počas materskej dovolenky vytvorila v spolupráci s Rodinným centrom MAMA klub v Seredi projekt Spievanky s Mirkou. Pôvodne to boli stretnutia, počas ktorých si deti mohli zaspievať ich obľúbené detské pesničky, ktoré im Mirka hrala na gitare. Postupne boli tieto stretnutia tematické – Športové spievanky, Anglicko-slovenské spievanky, Spievanky v maskách a podobne. Základ tvorili známe detské pesničky, ku ktorým Mirka postupne pridávala aj svoje vlastné skladby.

Zdroj: FB Spievanky s Mirkou / Mimi

Mirka je v súčasnosti členkou seredského hudobno-dramatického združenia HUDRAM, s ktorým sa podieľa na rôznych hudobno-dramatických projektoch v Seredi. Každý štvrtok ju napríklad môžete stretnúť v Dome kultúry v Seredi (v bývalom bare New York), kde organizuje dopoludnie s najmenšími (predškôlkarmi). Mirku a jej Spievanky si budete môcť naživo vychutnať aj na seredských Vianočných trhoch v stredu 11. decembra 2019 hneď po ich slávnostnom otvorení.

O čom spievajú Spievanky?

Mirkine Spievanky sú milé, hravé a veľmi poučné. Deti sa zoznámia s Tetou Fantáziou a skrze pesničky sa naučia, čo všetko je potrebné urobiť predtým, ako odídu do škôlky (O ráne), ako si majú ponaťahovať svaly (Rozcvičková), aj ako si správne vyčistiť chorý noštek (Soplíková diskotéka) a mnoho ďalšieho. Na prvom CD Spievanky s Mirkou nájdete 11 piesní, ktoré Mirka nahrala a naspievala v pôvodnom znení, presne tak, ako boli vytvorené a ako ich deti počúvajú na živých vystúpeniach – s jej gitarovým sprievodom.

Mirka a jej ďalšie projekty pre deti

Okrem pesničiek vytvorila Mirka hudobno-literárny a výchovno-vzdelávací program, s ktorým navštevuje detičky v materských školách a v materských centrách.

Aktuálne tiež pripravuje Hudobnú výchovu pre najmenšie Spievančatá – základy hudobnej výchovy či už spomínanú Hravo-múdru knižôčku pre malé aj veľké Spievančatá. Deti v nej spoznajú ďalších Mirkiných kamarátov – dievčatko Notičku a chlapčeka Kľúčika, príbehy ktorých dopĺňajú texty pesničiek, a tiež tematická zábavná či poučná úloha, ktorú si budú môcť deti aj vymaľovať.

Mirka je všestranne nadaná osôbka, ktorá sa realizuje v umeleckej oblasti pre deti a prostredníctvom svojich piesní a vystúpení chce deti vzdelávať, motivovať a podporovať v nich záujem o pohyb a tanec. Zároveň chce deti oboznámiť s tradíciou krásnych slovenských piesní, sprevádzať ich pri prvých krôčikoch k hudbe – rytmu, melódii, hre na hudobný nástroj. Hravou formou ich chce viesť k čítaniu a k tráveniu voľného času s rodinou.

My Mirke držíme palce vo všetkých jej aktivitách a sme radi, že aj seredské deti majú svojho vlastného „Mira Jaroša“. Môžete ju sledovať na Facebooku, na jej webe či na Youtube a hlavne nezabudnite podporiť Mirkine prvé CD Spievanky s Mirkou na StartLabe.

Zdroj: FB Spievanky s Mirkou / Mimi

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Miroslava Miklošovičová, FB Spievanky s Mirkou / Mimi, startlab.sk, spievankysmirkou.home.blog, FB Hudram
Zdieľať na Facebooku