24.06.2024, meniny má

Poznáte seredskú kapelu VIVETRAY? Ambiciózni rockeri vydajú v lete debutový album

20. júla 2018
ZDROJ: FB / WIKES
20. júla 2018

Poznáte seredskú kapelu VIVETRAY? Ambiciózni rockeri vydajú v lete debutový album

Poznáte seredskú kapelu VIVETRAY? Ambiciózni rockeri vydajú v lete debutový album
ZDROJ: FB / WIKES
reklama

Skalným fanúšikom a miestnej hudobnej komunite netreba chalanov z Vivetray obzvlášť predstavovať. Napriek tomu sú tu možno ľudia, ktorí o kapele počujú prvýkrát. Preto vám ju chceme u nás v Seredsity.sk priblížiť.

Kapela vznikla na jeseň v roku 2016. Tvoria ju traja mladí hudobníci. Bubeník Andrej Dubnička, gistarista Marcel Krivosudský a frontman kapely Tomáš Racko, ktorý sa stará o spev a basgitaru. Chalani robia autorský materiál v slovenčine, energické skladby zahŕňajú klasické rockové štýly, bluesové vplyvy a ostré gitary hudobného štýlu power-pop. Rockové trio pravidelne koncertuje a momentálne svoju energiu venujú debutovému albumu. Názov zatiaľ nevieme, necháme sa prekvapiť, ale prezradíme vám, že kapela plánuje album vydať ešte toto leto. Aktuálne informácie priamo od VIVETRAY odoberajte na ich FB profile.

Rockové trio zo Serede pripravuje tento rok debutový album. Zdroj: Wikes

VIVETRAY má za sebou štyri single: Jazdu na strele, ktorá celé štyri minúty perfektne šľape, má štýlové gitarové sólo a zaujímavé vokály, ktoré najmä v druhej polovici skladby stupňujú atmosféru. Vydali aj pomalšiu rádiovku Život na podnose a skladbu s názvom Čierna vdova. Nám sa najviac páči festivalový hit Psychotikov Swing, ktorý naživo musí fungovať skvele. Má zapamätateľný a úderný refrén, ktorý si každý fanúšik rockovej hudby rád s kapelou zaspieva.

reklama

Ak ste zvedaví na najbližšie koncerty kapely VIVETRAY, pripravili sme pre vás prehľadný vizuál. Okrem iných miest v ňom nájdete aj našu Sereď. Smelo vás pozývame na rôzne podujatia, kde si môžete vypočuť kapelu naživo  – ako napríklad taký VATA festival v Zámockom parku alebo Pivná špacírka v seredskom campingu.

Letné koncerty kapely VIVETRAY 2018

POMÔŽEME NAŠEJ DOMÁCEJ KAPELE NAHRAŤ DEBUTOVÝ ALBUM?

Ako už viete, kapela pripravuje debutový album a produkovať prvý album je finančne náročný projekt. Je to väčšinou prvá veľká investícia hudobníkov, aby mohli spoločnú tvorbu posunúť na vyššiu úroveň a dostať sa do povedomia ľudí.

Kapela preto spustila crowdfundingovú kampaň na zhromaždenie zdrojov od fanúšikov a podporovateľov. Takáto kampaň znamená, že kapela na nový projekt (v tomto prípade nahrávanie debutového albumu) získa istú časť kapitálu pomocou mikropríspevkov od jednotlivých fanúšikov. Tí, ktorí projekt dobrovoľne podporia, môžu dostať od kapely protihodnotu ako napr. špeciálny darček, lístky na koncerty a podobne..

Ak milujete hudbu a chcete podporiť domácu kapelu v jej ďalšom príbehu, kliknite na oficiálny web tejto crowdfundingovej kampane. Chalani sa s tým naozaj pohrali, fanúšikov čakajú zaujímavé odmeny a kapelu môžete podporiť rôznymi spôsobmi.Veríme, že sa nájdu ďalší podporovatelia, ktorí tento projekt podporia. Kampaň trvá už len 3 týždne. Ak viete o niekom, kto má rád dobrú hudbu, pokojne mu odkaz prepošlite. Chalani sa vám k výzve na projekt osobne prihovoria na nasledujúcom videu:

https://www.youtube.com/watch?v=N8RLs_qCjXU

Zdieľať na Facebooku