05.08.2020, meniny má
reklama
6. marca 2019

Poznáte zmeny na vlakovej linke Trnava – Galanta a nový hokejový spoj Macejko?

reklama

Mnohí Seredčania cestujú denne za prácou mimo nášho mesta a využívajú pri tom vlakovú dopravu. Vlakom však cestujeme aj za príbuznými, známymi alebo si vychutnávame romantiku tohto spôsobu cestovania za krásami Slovenska.

Prinášame vám najdôležitejšie zmeny, ktoré prišli do platnosti už od 3. marca 2019, kedy do platnosti vstúpila 1. zmena Cestovného poriadku 2018/2019. Zmeny v cestovnom poriadku sa týkajú trás alebo časov odchodov diaľkových aj medzištátnych spojení, a tiež rôznych obmedzení na týchto trasách.

My v tejto chvíli upriamime vašu pozornosť najmä na regionálne a prímestské vlaky dôležité pre cestujúcich do alebo zo Serede.

Aké spoje prešli zmenou?

Mnohé zmeny sa týkajú celej oblasti západného Slovenska – Bratislavského, Trnavského, Trenčianskeho aj Nitrianskeho samosprávneho kraja. Odporúčame vám preto, aby ste si momentálne radšej pred každou cestou skontrolovali, či sa tieto zmeny nevzťahujú aj na váš spoj. 

Zdroj: Pexels

Tými najvýznamnejšími, ktoré zaujímajú práve nás, Seredčanov, sú zmeny na linke Trnava – Galanta s cieľom zabezpečiť zo strany ZSSK nové prestupné väzby, napríklad:

Vlak OS 3833 v smere z Bratislavy-Nového Mesta do Galanty bude mať zmenenú časovú polohu: Trnava 20:48 – Galanta 21:15. Zároveň dochádza k zmene obmedzení vlaku. Zmenené obmedzenie sa týka aj vlaku OS 4533 v smere z Trnavy 20:28 do Galanty 20:55.

K ďalším úpravám zo strany ZSSK, ktoré by Seredčanov mohli najviac zaujímať, došlo na linkách Nové Zámky – Bratislava, Štúrovo – Nové Zámky, Nové Zámky – Levice – (Zvolen), Levice – Štúrovo, ďalej napríklad na úsekoch Nitra – Nové Zámky, Nitra – Leopoldov atď.

Medzi Seredčanmi máme množstvo hokejových nadšencov

Práve pre vás prinášame potešujúcu správu o najpodstatnejšej zmene. Pri príležitosti konania Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 zriadila ZSSK špeciálne hokejové vlaky IC 521 Macejko a IC 526 Macejko, ktorých prehľad nájdete v priložených tabuľkách.

K detailným informáciám o všetkých zmenách vo vlakovej doprave zo strany ZSSK už od nedele 3. marca 2019 sa dostanete, ak kliknete na tento odkaz.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku