28.05.2020, meniny má
1. októbra 2019

Pozor na cestách budú musieť dávať aj Seredčania. Polícia Slovenskej republiky chystá dôkladnejšie kontroly dodržiavania dopravných predpisov

Pozor na cestách budú musieť dávať aj Seredčania. Polícia Slovenskej republiky chystá dôkladnejšie kontroly dodržiavania dopravných predpisov
Zdroje: podtatranske-noviny.sk/podkapotou.zoznam.sk
reklama

Inštitút objektívnej zodpovednosti sa vracia na naše cesty. Polícia Slovenskej republiky informovala, že pristúpila k ochrane života a zdravia účastníkov cestnej premávky. Znamená to, že v prípade nedodržiavania dopravných predpisov vám môže prísť pokuta priamo domov poštou bez toho, aby vás na ceste vôbec zastavili policajti. S novými opatreniami sa začalo už dnes 1. októbra 2019.

Zvýšiť opatrnosť treba najmä kvôli zmenám počasia

Rozhodnutie Polície SR zvyšovať bezpečnosť na cestách súvisí aj s prichádzajúcou jeseňou, ktorá so sebou často prináša dážď, vietor a zníženú viditeľnosť. Takémuto počasiu treba prispôsobiť aj svoje schopnosti vedenia vozidla. Policajti varujú predovšetkým pred rannými hmlami, ktoré okrem zníženej viditeľnosti spôsobujú aj zvýšené riziko šmyku na cestách. Okrem toho sa ešte ukončujú rôzne poľnohospodárske práce a na cestách môžeme stretnúť veľké pracovné vozidlá.

Zdroj: mysenec.sme.sk

Ohroziť vás môže zlá viditeľnosť aj lesná zver

Mali by sme si vždy skontrolovať osvetlenie vozidla a odstrániť nedostatky. Za volantom treba zvýšiť pozornosť, jazdiť predvídavo a opatrne. Polícia varuje aj pred lesnou zverou, ktorá je aktívna hlavne nadránom a podvečer. Pri zníženej viditeľnosti tak veľmi rýchlo môže dôjsť k nehode. V prípade, že prídete do styku s lesnou zverou, treba ju nechať na mieste a kontaktovať políciu, poľovnícke združenie, Štátnu ochranu prírody SR alebo správcu cestnej komunikácie.

Zdroj: pexels.com

Predpisy neplatia iba pre vodičov

Opatrnosť sa však netýka len vodičov, ale aj chodcov a cyklistov, ktorí by mali používať reflexné a ochranné prvky. Aj chodci a cyklisti sú totiž účastníkmi cestnej premávky, a preto by rovnako mali dodržiavať dopravné predpisy a zvýšiť svoju opatrnosť.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: cas.sk
Zdieľať na Facebooku