05.08.2020, meniny má
reklama
7. februára 2020

Pozrite si kuriózne video z roku 1988 o umývacej autolinke v Seredi, ktorá v skutočnosti nikdy nefungovala

Pozrite si kuriózne video z roku 1988 o umývacej autolinke v Seredi, ktorá v skutočnosti nikdy nefungovala
Zdroj: youtube.com
reklama

Napriek tomu, že Sereď nepatrí k najväčším mestám Slovenska, často sa skloňuje v rôznych súvislostiach. Najčastejšie sa v médiách prezentuje drogovými kauzami a inou protizákonnou činnosťou. Napriek tomu má Sereď veľa zaujímavostí a krás, ktoré by sme nemali opomínať. Disponuje predovšetkým veľmi bohatou históriu a nielen tou pradávnou. Aj dejiny 20. storočia môžu byť kuriózne a jedna takáto udalosť sa dostala až do relácie RTVS Noc v archíve.

Noc v archíve je televízna relácia, ktorá používa archívne ukážky rôznych relácií vysielaných pred rokom 1989. Tieto ukážky sú zostrihané do tematických epizód a doplnené o komentár moderátorskej dvojice Radoslav Kuric a Miki Michelčík. Prinášame vám časť jednej epizódy, ktorá sa venovala aj seredskej umývacej autolinke. Nebuďte prekvapení, ak ste o nej ešte nepočuli. Veľa Seredčanov o jej existencii nevie, pretože v minulosti bola slávna iba svojou nefunkčnosťou.

Video z tejto relácie hovorí o tom, že už v roku 1981 bola údajne v Seredi postavená moderná talianská umývacia linka pre autá. Problém bol však v tom, že hoci podľa oficiálnych informácií linka normálne fungovala, v skutočnosti tomu tak nebolo. V relácii z roku 1988 je vidieť, že umývacia linka nebola pravdepodobne nikdy dokončená a teda nemohla ani normálne fungovať, hoci autority tvrdili, že normálne fungovala.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: youtube.com, wikipedia.org
Zdieľať na Facebooku