05.08.2020, meniny má
reklama
19. decembra 2018

Pre basketbalový klub ŠBK Sereď nie sú dôležité výsledky, ale vychovávanie mladých športovcov

reklama

Blíži sa koniec kalendárneho roka, a to znamená, že basketbalové družstvá klubu ŠBK Sereď majú za sebou viac ako tretinu odohraných zápasov. Prinášame vám prehľad, ako sa im momentálne darí. Všetky tieto úspešné výsledky sú len akousi čerešničkou na torte športu v našom meste.

Základnou filozofiou klubu ŠBK Sereď totiž nie je naháňanie sa za výsledkami, ale získať pre pravidelné športovanie čo najviac detí a posúvať dopredu každého jedného hráča a hráčku. To, že deti napredujú a posúvajú sa výkonnostne ďalej nielen v basketbalových zručnostiach, dodáva trénerom pozitívnu energiu a veľkú chuť pracovať s nimi aj naďalej.

Mladší žiaci ŠBK

Vstupovali už do svojej tretej súťažnej sezóny. Momentálne sa nachádzajú na 3. mieste v tabuľke, keď sa im podarilo zvíťaziť v Nitre, Leviciach a doma s BSC Bratislava. Mrzieť ich môžu tesné prehry v druhých zápasoch s Nitrou a s BSC Bratislava. Chlapci sa každým rokom zlepšujú a napredujú, o čom svedčia aj výsledky. Minulú sezónu prehrali s BSC všetky zápasy o 20 bodov, no tento rok ich o 20 bodov dokázali poraziť.  Alebo s Lokomotívou tento rok odohrali vyrovnaný prvý zápas, no nezvládali koncovku (minulý rok 3 prehry o 40 bodov).

Starší minibasketbalisti ŠBK

Tiež dosahujú dobré výsledky. Ich súťaž je rozdelená do dvoch skupín, z ktorých prví dvaja postupujú do skupiny o 1. – 4. miesto, kde budú bojovať o postup na Majstrovstvá Slovenska. Chlapci sú momentálne na 3. mieste a čakajú ich ešte štyri náročné zápasy (doma so Sencom a v Leviciach). Ak sa im podarí vyhrať tieto zápasy, tak postúpia medzi štyri najlepšie družstvá na západe. Na tých najlepších zatiaľ ešte nemajú, ale každým zápasom a tréningom sa postupne zlepšujú.

Mladší minibasketbalisti ŠBK

Vstúpili do svojej prvej sezóny. V tejto kategórii máme prevažne hráčov, ktorí sú ešte o rok mladší a sú doplnení piatimi hráčmi, ktorí hrajú aj za starších mini. Chlapcom sa podarilo vyhrať zápas na Karlovke, no v ostatných zápasoch ťahali za kratší koniec. Pre väčšinu hráčov sú toto prvé zápasy. Veríme, že im táto zahrievacia sezóna pomôže a budúci rok budú v tejto kategórii pôsobiť istejšie a sebavedomejšie.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: ŠBK Fándlyho Sereď
Zdieľať na Facebooku