22.07.2024, meniny má
24. októbra 2023

Predstavenie pre deti, pre dospelých aj koncert známeho Dua Jamaha. V novembrovom programe domu kultúry si vyberú všetci

Predstavenie pre deti, pre dospelých aj koncert známeho Dua Jamaha. V novembrovom programe domu kultúry si vyberú všetci
Zdroje: domkultury.sered.sk/tatryportal.sk/FB Duo Jamaha
reklama

Naše mesto aj v novembri čaká v dome kultúry niekoľko divadelných predstavení či koncertov. Potešia sa aj najmenšie deti, ktorým bude venovaná divadelno-pesničková šou. Ak vaše deti obľubujú slovenských detských interpretov, môže byť toto pre vás tip, ako im splniť možno jeden malý sen.

Dom kultúry Sereď ponúka vo svojom programe na november niečo aj pre nás dospelých. Stačí si vybrať medzi divadelným predstavením alebo koncertom známeho dua.

Divadelné predstavenie Pravda

Michel je úspešný, šarmantný a príťažlivý muž. A je, samozrejme, vždy o krok pred ostatnými. Fakt, že už pol roka podvádza svoju manželku so ženou svojho najlepšieho priateľa, považuje za úplne normálnu a prirodzenú vec.

Remeslo poloprávd, milosrdných lží a “zahmlievania” na všetky strany, ovláda na tej najvyššej úrovni. Iné mu totiž nezostáva. Nemôže predsa pravdou ublížiť ľuďom, na ktorých mu záleží.

reklama

Keby si ľudia jedného dňa prestali klamať, nezostal by na svete ani jediný pár pokope. Totálna globálna katastrofa. Znamenalo by to vlastne zánik našej civilizácie.“ To sú slová Michela, hlavného predstaviteľa brilantnej komédie Floriana Zellera, v podaní Divadla 13. Opona.

Predstavenie si budete môcť vychutnať už v utorok 7 novembra 2023 o 19.00 hod. Dĺžka predstavenia je približne 75 minút a cena vstupeniek, ktoré si môžete kúpiť tohto odkazu, je 20 eur. Aktuálne zostáva ešte posledných asi 50 vstupeniek, takže sa poponáhľajte.

Zdroj: domkultury.sered.sk

Miško s líškou

Miško s líškou je divadelno-pesničková šou pre deti. Múdry a zvedavý chlapec Miško so svojou veselou kamarátkou Líškou zabavia všetky deti a tiež ich hravou formou naučia rozoznávať farby, čísla, či druhy počasia. Spoločne si nielen zacvičia a zatancujú, upracú izbičku aj oslávia narodeniny.

Farebné kulisy, pútavé rekvizity a chytľavá hudba zaručene rozžiaria všetky detské oči. Predstavenie Miška s líškou naučí deti čo je to, čo je ekológia, ako správne triediť alebo eliminovať odpad a tiež prečo chrániť našu prírodu, a prečo sú pre nás stromy také dôležité.

Vezmite deti na túto šou v sobotu 11. novembra 2023 o 16.00 hod. a potešte svoje ratolesti výnimočne stráveným časom. Dĺžka podujatia je 60 minút a je vhodné pre všetky vekové kategórie detí. Cena vstupného je osem eur a lístky si môžete zakúpiť na tomto odkaze.

predstavenie

Zdroj: domkultury.sered.sk

Radošinské naivné divadlo – Deti doby

K 60. výročiu vzniku Radošinského naivného divadla (25. decembra 2023) zamýšľa dramatik Stanislav Štepka, autor a zakladateľ divadla, v hre Deti doby podať celistvý javiskovo-poetický obraz života v našej krajine, kde sa náhodou od roku 1963 vyskytuje aj známe malé vidiecke divadlo.

Na scéne sledujeme javiskovo štylizované slovenské päťdesiatročné životné osudy dvoch odlišných rodín od roku 1950 až po rok 2000: osirelú rodinu neskôr ľahkovážneho dobrodruha a zástancu podozrivých životných spôsobov a riešení Vlada Piovarčiho a jeho krásnej sestry Terezy, a životný, no zároveň aj divadelný a intímny príbeh vidiečana Laca, ktorý sa vo svojom amatérskom divadelnom i ľudskom spôsobe života usiluje okrem iného uveriť tomu, že „dobrý človek stále niekde žije“.

Priam v zrýchlenom filmovom strihu možno na javisku sledovať od detských rokov až po rok 2000 pestré, no rozdielne dva životné a myšlienkové svety, ale aj prekvapivý vývoj, nečakané zvraty a názorové odlišnosti, zažijeme hľadanie i zrod lásky a trvalých vzťahov, spoznáme plastické a spletité rodinné príbehy našich dobových protagonistov.

Štepkova smutno-smiešna komédia Deti doby obsahuje všetky poznávacie znaky poetiky 60-ročného RND, ako sú človečina, humor, dialekt, piesne a hlavne silný humánny odkaz. V seredskom dome kultúry si ho budú môcť diváci vychutnať v utorok 21. novembra 2023 o 18.00 hod. 

Dĺžka predstavenia je 120 minút a vstupenky naň si môžete kúpiť prostredníctvom tohto odkazu. Cena lístkov je 23 eur a predstavenie je vhodné pre všetky vekové kategórie.

Zdroj: domkultury.sered.sk

Duo Jamaha – Roztočíme to tour 2023

Nové koncertné turné hudobnej skupiny DUO JAMAHA ,,Roztočíme to tour 2023” prichádza aj do Serede. Zaznejú na ňom nielen novinky z nového albumu, ale aj staršie hity a šlágre, ktoré poznáte z televízie. Na koncerte okrem melodických piesní nebude chýbať ani pravý záhorácky humor, Stand-up vystúpenie jedného z členov tejto skupiny, čo je zárukou skvelej zábavy.

Príďte sa odreagovať, zaspievať si, a zažiť super atmosféru, ktorá je na každom tomto koncertnom vystúpení už v piatok 24. novembra 2023 o 18.00 hod. Dĺžka koncertu je približne 80 minút a cena vstupeniek je 13 eur v predpredaji na tomto odkaze alebo 15 eur na mieste.

Zdroj: domkultury.sered.sk

Zdroje: domkultury.sered.sk
Zdieľať na Facebooku