19.05.2024, meniny má

Predstavujeme vám nový festival v Seredi: VATA fest

5. júla 2018
ZDROJ: KC PRIESTOR
5. júla 2018

Predstavujeme vám nový festival v Seredi: VATA fest

Predstavujeme vám nový festival v Seredi: VATA fest
ZDROJ: KC PRIESTOR
reklama

Mladí seredskí dobrovoľníci pripravujú augustový festival s názvom VATA fest. Ide o rôznorodý, kultúrny festival, ktorý spojí hudbu, výtvarné umenie, bábkové divadlo, film a fotografiu. Tešiť sa môžete na rôzne diskusie, tvorivé workshopy a zaujímavé hand-made výrobky. Sereď a okolie má šikovných umelcov, ktorí dostanú priestor práve na tomto celodennom podujatí 4. augusta v Zámockom parku. Za festivalom stoja dobre známi a aktívni ľudia z KC Priestor a OZ Mladá Sereď.

,,Prvý. Jedinečný. Seredský.Tak opisujú festival zakladatelia tohto kultúrneho projektu.

Mladá Sereď po akcii Dni dobrovoľníctva 2017. Vedľa spoločne po slávnostnom otvorení komunitného centra PRIESTOR v Seredi.

Ak milujete kvalitnú kultúru, organizátori VATA festu sľubujú, že vás nadchne svojou atmosférou. Vybrali zaujímavú lokáciu, ktorá festivalu už teraz pristane.

,,Kaštieľ spolu s bastiónom, historickými platanmi, amfiteátrom a okolitou prírodou dotvoria zážitok z festivalu.”

Bastión v našom kaštieli, Zámocký park

reklama

„Užijete si víkendovú pohodu v kaviarni pri bastióne, ktorá vás pohostí iba jediný deň v roku. Vychutnáte si tie najlepšie koláče, burgre, cukrovú vatu či okúsite naše lokálne vínka. Pod stromami zostanete stáť v úžase pred veľkorozmernými obrazmi. Odhalíte nové fotografické talenty. Vypočujete si príbehy ľudí, ktorí svoju energiu venujú netradičným aktivitám.  Zažijete koncerty kapiel, ktoré v rádiu bežne nepočujete,” opisuje aktivity a program festivalu jedna z hlavných organizátoriek Mirka Sabová Dudášová.

Zažite prvý seredský VATA fest, na ktorom vyplnia organizátori naše mesto tým najlepším z regiónu. Držíme palce a tešíme sa, že v Seredi vznikne takéto neobyčajné a kultúrne podujatie.

OZ Mladá Sereď čerpala inšpiráciu na pripravovaný festival na nedávnom evente TEDx Bratislava. Odoberajte ich na Instagrame tu.

 

V priebehu mesiaca vám o festivale VATA budeme prinášať ďalšie bližšie informácie.

Ak vás festival zaujal a chcete byť v obraze, kliknite na oficiálnu FB udalosť festivalu VATA  alebo odoberajte KC Priestor / OZ Mladá Sereď na ich FB profiloch.

 

Zdieľať na Facebooku