05.08.2020, meniny má
reklama
10. júla 2019

Predstavujeme vám športový gym Ritter R.A.W. v Seredi. Vďaka tomuto miestu nájdete svoju stratenú motiváciu

Možno ste ani nevedeli, že v našom meste máme naozaj profesionálny športový gym, ktorý vám ponúka možnosť vlastnej sebarealizácie. V dnešnom článku vám chceme predstaviť značku Ritter R.A.W., ktorá si nás získala svojím profesionálnym prístupom a vysokou kvalitou tréningov. Aby ste spolu s nami lepšie porozumeli celkovej filozofii tohto miesta, vyspovedali sme pre vás jeho zakladateľa Karola Rittera, ktorého môžete sledovať aj na jeho pracovnom Instagrame pod menom @ritter_raw, kde ho sleduje už viac ako 5 200 ľudí. Ak by ste po prečítaní článku mali akékoľvek otázky, môžete ich smerovať aj na jeho mail ritterraw@gmail.com alebo navštívte gym priamo na adrese Niklovka 4346, ktorú vám navigácia bez problémov nájde.

Karol je Seredčan a otec dvoch skvelých chlapcov, ktorý v sebe popri štúdiu vysokej školy objavil obrovskú vášeň pre bojové športy, ktorá ho sprevádza dodnes. Šport však miluje ako celok a okrem pohybu a cvičenia k tejto vášni patrí aj práca s ľuďmi, ktorí sa rozhodli vo svojom živote niečo zmeniť. Ako sám hovorí, miluje sledovať ľudské príbehy, ich úspechy, nadšenia, ale aj pády. Verí, že vďaka motivácii a zdravej psychike človek dokáže čokoľvek a častokrát zdolá aj tie prekážky, ktoré sa niekedy zdali nedosiahnuteľné.

My tento gym testujeme už vyše mesiaca a za ten čas sme zistili všetky dôležité informácie o jeho fungovaní. Prešli sme si viac ako 17 tréningami, ktoré nás presvedčili o tom, že limity naozaj neexistujú. Aby to nebolo len o kardio cvičeniach a posilňovaní s vlastnou váhou, vyskúšali sme aj tréningy zmiešaného bojového umenia MMA. Chceli sme totiž skúsiť niečo nové, čo nám ukáže úplne odlišný štýl trénovania ako pre nás nudný beh či preplnené fitko.

V článku sa dozviete:

  • Kto je Karol Ritter?
  • Ako začal pôsobiť v Seredi?
  • Čo vám ponúka gym Ritter R.A.W.?
  • Pole dance ako umenie pre ženy
  • Ako hodnotíme tento gym po mesiaci tréningov?

Autor: Seredsity.sk

Vieme o tebe, že si vyštudovaný ekonóm a pokračuješ v rodinnej firme. Kde sa v tebe nabrala vášeň pre bojový šport?

Ekonómiu milujem, mal som toho najlepšieho učiteľa (môj otec), ale je to práca, ktorá si vyžaduje sústredenie a dostatočný pokoj na dodržiavanie všetkých tých termínov. Som človek, ktorý potrebuje trochu viac akcie a adrenalínu. V živote sa potrebujem neustále vyvíjať a pracovať na sebe. Ekonómia ma trénuje psychicky a moji klienti, hovorím im „Raváci“, ma zas trénujú fyzicky. Tejto práci ďakujem za veľa, za každú nielen dobrú, ale aj zlú skúsenosť, ktorá ma každým dňom formuje.

So športom som začal už pred nejakým tým rokom. Spočiatku som sa tiež len hľadal. Či to budú kolektívne športy, sólo disciplíny alebo fitness… No v tom období som sa spoznal s Tomášom Holkovičom (MFA Trnava) a tam to celé začalo. Každodenná drina, thajský box, silové tréningy, redukcia váhy. Už vtedy som sa snažil zapamätať si každý jeden tréning, pretože som vedel, že toto je smer, ktorému sa budem chcieť venovať aj v budúcnosti.

Neskôr som prešiel do Spartakus Fight Gym, ktorý momentálne patrí k špičke na Slovensku a trénuje v ňom asi najznámejší MMA zápasník na Slovensku Attila Végh. Tu sa ma ujal legendárny Janko Hudák spoločne s celým kolektívom. Janovi som vďačný naozaj za veľa a hlavne za celkový progres, ktorý som dosiahol. Popri tom všetkom som skúšal aj iné gymy kvôli širokému spektru skúseností. Napríklad  FIGHTgym Bánovce, s ktorým spolupracujem dodnes. Popri tom všetkom som absolvoval všetky potrebné kurzy naprieč Slovenskom a začal som študovať anatómiu tela, rôzne cvičenia, ale aj tejpovanie.

Autor: Seredsity.sk

Odkedy gym Ritter R.A.W. funguje v Seredi? Ako vyzerali vaše začiatky?

Všetko to začali moji blízki kamaráti, ktorí ma oslovili, aby som ich skúsil trénovať. Potrebovali niekoho, kto im pomôže zlepšiť postavu, zvýšiť kondíciu a zbaviť sa prebytočného tuku. Začali sme v malej miestnosti, ktorú som si prenajal v Niklovke od môjho dobrého kamaráta. Tam som ich mordoval mojimi poznatkami a trénovaním. Vďaka niekoľkým tréningom do týždňa sme sa po niekoľkých mesiacoch dopracovali k požadovanému výsledku.

Myslím, že boli spokojní, pretože priniesli ďalších známych. Práca s ďalšími klientmi bola úplne odlišná a ťažšia. Bola to taká moja výzva. Opäť som zostavil tréningový a výživový plán tak, že sme dosahovali krásne výsledky. Nastal obrovský posun po psychickej stránke, ale hlavne aj po tej fyzickej.

Nasledovala ďalšia klientka s opačným problémom, a to váhu tentokrát nabrať. Opäť niečo iné, nová výzva, našťastie tiež s úspešným koncom a dosiahnutým výsledkom. A takto si to klientky (Raváčky) začali medzi sebou šuškať a prichádzali ďalší noví klienti. Úžasné bolo, že okrem žien prichádzali aj chalani, páriky, mama so synom alebo najlepšie kamošky a kamoši, ktorí sa rozhodli, že začnú cvičiť spolu.

Veľmi ma teší, že teraz môžeme robiť rozhovor už v nových priestoroch a pri omnoho väčšom počte cvičiacich. Nový gym Ritter R.A.W. ako taký funguje niekoľko mesiacov, no ja sa snažím pomáhať a predávať svoje skúsenosti svojim klientom nejaký ten rok. V pláne máme toho ešte naozaj veľa, časom by do nášho gymu mala pribudnúť sauna, kryokomora alebo workoutové ihrisko. Chceme byť najlepší gym v meste, ale na tom musíme ešte poriadne zamakať. Jednoznačne však musím poďakovať všetkým priateľom, Ravákom a hlavne mojej rodine, ktorá ma od začiatku podporovala a stála vždy za mnou. Bez ich podpory by sme tu určite nestáli tak, ako nás vidíte.

Autor: Seredsity.sk

Navštevujú váš gym skôr aktívni športovci alebo úplní amatéri?

Navštevujú nás športovci aj nešportovci, mladé baby aj dámy v rokoch. V našom gyme nezáleží na tom, koľko máš rokov, či si športovec, alebo si nikdy žiaden šport nerobil. Je úplne jedno, či zdvihneš 140 kg alebo len 10 kilov. Naša filozofia je o tom, aby sme spojili dokopy ľudí, čo chcú dosahovať ciele a na každom tréningu zo seba vydať všetko.

U nás ide v prvom rade o dosahovanie cieľov a o dosiahnutie čo najväčšieho progresu. Neberieme do úvahy slová, ako nie, nejde to, nemôžem, nedá sa. Dokážeme všetko, čomu sám/sama veríš. A ak si myslíš, že nie, tak my ťa určite presvedčíme.

Čo sa týka aktívnych športovcov. Áno, chodia aj aktívni športovci či profi športovci. Samozrejme, v týchto prípadoch je prístup trochu odlišný v tom, že profi športovec viac menej ovláda základné techniky cvikov. Najčastejšie chodia do R.A.W. futbalisti na zvýšenie výkonu a reakčnej rýchlosti. Skrátka, každý si tu nájde to svoje. Začiatočník či profi športovec.

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Čo uvádzajú Seredčania ako najčastejší dôvod, prečo pribrali a majú problém s váhou?

Nemôžem bonzovať všetko, ale jedným zo základných dôvodov je lenivosť a nedostatok času. Tie frázy sa opakujú stále: „Po celom dni v práci sa mi nechce nič a nie to ešte cvičiť. Nemôžem, dnes to nijako nestíham, ešte aj deti mám.“ Toto sú všetko len slová. K nám si pokojne môžete doniesť decká a prísť si zacvičiť. Musíš vyvenčiť psa, a preto nestíhaš? Príď aj so psom, máme radi aj zvieratá a granule sa tiež určite nájdu. A ak si naozaj tak lenivý/lenivá, že neprídeš, tak sa cez reklamu zodvihni a sadni si naspäť na gauč aspoň 30-krát. Nestojí ťa to veľa času ani energie a uvidíš, že ti tvoje telo bude vďačné.

Ritter R.A.W. sa nedá považovať za klasické fitko. Ako by ste sa opísali?

R.A.W. je športový gym. Je to miesto, kde si každý nájde to svoje a presne tomu sa môže venovať. Sme miestom, kde nepríde na skupinovku 40 ľudí naraz a budú sa tlačiť alebo že začiatočníci nebudú stíhať tým pokročilejším. Každý jeden je zaradený do skupinovky podľa toho, aký je jeho cieľ a podľa toho, aký tréner mu vyhovuje. To všetko samozrejme podlieha skúsenostiam daného cvičenca. Trénujeme indoor, outdoor. Trénuje sa každý jeden deň a tréningy sa snažíme prispôsobiť časovo tak, aby si každý jeden klient mohol zacvičiť, kedy to jemu vyhovuje. Ak zrovna nemôže, skrátka si termín nahradí. Individuálky sa riešia individuálne.

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Pole dance s Nicol Královič vás presvedčí o tom, že tento šport je umenie

Teraz vám chceme predstaviť hlavnú lektorku pole dance a jogy v gyme Ritter R.A.W. – Nicol Královič. Tá sa tomuto krásnemu športu venuje už viac ako 6 rokov. Svoje skúsenosti získavala dlhé roky v úlohe učiacej sa klientky, no rozhodla sa, že skúsi ísť vlastnou cestnou a tento šport prinesie do Serede. Trénerské základy získavala na rôznych kurzoch v Prahe a popri nich študovala všetko, čo s pole dance súviselo. S prvými klientkami rástla aj jej kariéra a po nejakom čase sa jej podarilo spojiť sily s gymom Ritter R.A.W., kde dnes trénuje mnohé Seredčanky.

„Naše tréningy sú o postupných krokoch. Vždy na začiatku je a bude vaše odhodlanie. Tohto športu sa absolútne nemusíte báť a všetko sa naučíte postupne a od základov. Veľa žien si myslí, že hneď prvú hodinu budú visieť dole hlavou a nezvládnu to. U nás sa na tréningoch postupnými cvičeniami naučíte základné úchopy, zhyby, kombinácie a čo je najdôležitejšie, získate silu v hornej časti tela a rukách. Tá vám umožní posúvať hranice vašich výkonov opäť na vyššiu úroveň.“ Nicol Královič, trénerka v gyme Ritter R.A.W.

Počujete o pole dance prvýkrát? Tak teda v krátkosti. Pole dance (tanec na tyči) je moderná tanečná disciplína. Spája dokopy viaceré prvky tancov. Tento šport je doplnený o moderné prvky gymnastiky, akrobacie, moderného a voľného tanca. Cvičenky tancujú na vertikálnej tyči. Veľkú popuralitu získal aj vďaka svojej fitness forme, ktorá zaručuje komplexné spevnenie celého tela. Pri pravidelných tréningoch môžete za relatívne krátku dobu spozorovať spevnenie brušných svalov a hornej polovice tela.

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Už mesiac trénujeme. Ako hodnotíme gym Ritter R.A.W.?

Na začiatku celého procesu sme sa charakterizovali ako dlho necvičiaci s kilami navyše so základnou znalosťou jednotlivých cvikov. Súhlasili sme so štyrmi tréningami do týždňa, konkrétne v pondelok, stredu, piatok a v nedeľu. Čas tréningov bol na nás, takže sme si nastavili hodinu, ktorá nám plne vyhovuje. V ringu, alebo lepšie povedané v oktagone, sme nikdy nestáli, a taktiež sme nikdy nerozdávali údery, respektíve sme ani nezápasili.

Jednoducho sme zabudli na všetky výhovorky typu „od pondelka“ alebo „budúci mesiac“a išli sme do toho naplno. Môžeme povedať, že zo sedemnástich tréningov sa jeden nepodobal na druhý. Tréner nás vždy vedel prekvapiť a vždy vymyslieť niečo nové. A to je presne to, čo nás baví. Monotónnosť človeka prestane po čase baviť, ale tu je pre vás každý ďalší tréning motivácia, či ho zvládnete.

Zvládnuť ho dokáže každý z vás, len musíte naozaj chcieť. Dokážete to aj vďaka skvelej komunite ľudí, ktorí navštevujú gym Ritter R.A.W. Nemusíte sa tu pred nikým hanbiť, nikto sa k vám nebude namyslene správať, a taktiež sa tu nebudete tlačiť hlava na hlave. A skvelé je, že ak ste aspoň minimálne komunikátívny, prijatie do kolektívu je vždy hladké a okamžite si nájdete spriaznené tréningové duše, s ktorými vás bude spájať túžba zlepšovať sa.

Autor: Seredsity.sk

Výsledky a typ tréningov

Prejdime ale k výsledkom. Začínali sme na váhe 105,9 kilogramu. Za 5 týždňov náročných a intenzívnych tréningov sme schudli celkovo 7 kíl, a teda aktuálna váha je na hranici 98,9 kg. Teraz to však začne byť náročnejšie, nakoľko váha po čase začne ubúdať pomalšie. No váha nie je všetko a je potrebné sa pozerať aj na jednotlivé telesné miery, ktoré si meriame na páse, bokoch, stehnách a v oblasti bicepsu a hrudníka.  K tomuto celému musíte pridať ešte dostatočnú a kvalitnú stravu, bez ktorej to jednoducho nejde. Ak ste laik v stravovaní, tak v Ritter R.A.W. vám pomôžu aj s nastavením stravy.

Od MMA a zápasenia sme dostali presne to, čo sme očakávali. Skúsený a tvrdý prístup trénera nás neustále hnal dopredu. Na boxovací mech si veľmi rýchlo zvyknete a sami uvidíte, že vypustiť paru týmto spôsobom, je naozaj prospešné, ale aj upokojujúce. Po niekoľkých tréningoch pri mechu nasledoval boj na zemi. Tu prichádza na rad zápasenie, grapling alebo brazílske jiu jitsu, ktoré sa ešte len pilne učíme.

Na záver už len dodáme, že toto miesto odporúčame všetkým, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl a chcú sa cítiť lepšie a silnejšie. Všetkým, ktorí sú odhodlaní sa zlepšovať a posunúť svoj prah bolesti a výdrže. Aby sme neboli sami, pripájame niekoľko recenzií od momentálnych klientov, ktorí už chodia do tohto gymu niekoľko mesiacov.

Recenzie stálych klientov

„Ritter R.A.W. považujem za úplne iný level služieb a prístupu, na aký som bola zvyknutá. Keď som sa prvýkrát stretla s Karolom na konzultácii, hneď som vedela, že je to erudovaný človek, ktorý miluje svoju prácu. Vysvetlil mi dôležitosť cvičenia, stravy a komplexného obrazu tela. Jeho prejav ma utvrdil v tom, že som na správnom mieste. Prvý individuálny tréning si pamätám dodnes. Najprv beh, potom rôzne druhy cvikov a posilňovanie s vlastnou váhou. Odchádzala som prepotená do nitky, ale zato veľmi šťastná. Na Karolovi mám rada, že je priamy, vie motivovať, ale aj poriadne dohovoriť. Je to človek, ktorého som stretla v tom pravom okamihu.“ Monika Lofflerová

„Na toto cvičenie som natrafila úplnou náhodou na Instagrame. Rozhodla som sa Karolovi napísať a dodnes to neľutujem. Skúšala som chodiť do rôznych gymov, ale títo skvelí ľudia a prístup sa nedajú s ničím porovnať. Je vidieť, že Karol sa trénovaniu oddáva telom aj dušou. Vždy presne vie, koľko toho ešte zvládnem a kde sú moje hranice. Začínala som v skupinovkách so skvelým kolektívom, no teraz sa viac venujem individuálnym tréningom. Neľutujem ani sekundu strávenú v Ritter R.A.W. Jediné, čo ľutujem,  je, že som sa o tomto skvelom mieste nedozvedela skôr.“ Lenka Mániková

„Začala som cvičiť, lebo som si dala za cieľ odbehnúť svoj prvý polmaratón v živote. Na začiatku som nemala žiadnu kondičku a s postavou som tiež nebola spokojná. Začiatky boli veľmi náročné, no ako čas bežal, tréningy som si neskutočne zamilovala. Na slovo stereotyp v tomto gyme určite nepomyslíte. Pri mojich tréningoch sa spája box, MMA, core tréningy, workout, silové a kruhové tréningy, ale aj tréningy s vlastnou váhou. Ritter R.A.W. je miestom pre ľudí, ktorí chcú skutočne makať a posúvať svoju latku vyššie a vyššie. Pre mňa to nie sú len obyčajné tréningy. Je tu skvelá atmosféra, super ľudia a profesionálny tréner, ktorý nás vedie za svojím cieľom.“ Radka Lukáčová

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Autor: Seredsity.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Tento článok vznikol v spolupráci s gymom Ritter R.A.W.
Zdieľať na Facebooku