23.09.2020, meniny má
reklama
9. mája 2019

Predstavujeme vám tím, ktorý je srdcom Seredskej Interligy. Toto sú Azbesťáci

reklama

Seredská Interliga má v súčasnosti osem tímov a my sme sľúbili, že vám ich postupne predstavíme. Začneme tímom, ktorý je už od začiatku stabilným členom ligy a pravidelným účastníkom nielen turnajov na Slovensku, ale aj v Českej republike.

Tím Azbestové Žalúdky bol založený ešte v roku 2005. Ustanovujúca schôdza sa konala u Mlynárčana na Mlynárskej ulici. Okrem názvu, kde sa, mimochodom, vyskytla aj alternatíva Spotený plech, si chlapci vyberali aj rôzne tímové úlohy, stanovili si taktiku a ciele do sezóny. Kapitánom mužstva je od založenia tímu Tomáš Žákovič a výdatne mu v organizácii pomáha Peter Ivanička.

Farby klubu sú oranžovo-čierne, ale nebolo tomu tak vždy. V začiatkoch hrávali v červených dresoch zapožičaných od klubu OŠK Vinohrady nad Váhom.

V tíme sa vystriedalo celkovo zhruba 50 hráčov. Ľudia prichádzajú aj odchádzajú a či už kvôli dlhodobým zraneniam, rodinným, alebo logistickým dôvodom je aktuálny počet členov 20. Chlapci sú väčšinou zo Serede alebo okolitých obcí, ako Váhovce, Vinohrady nad Váhom a jeden člen je až z Prahy.

Fotografia z prvej sezóny 2005, tréningové ihrisko Sereď

Doterajšie výkony v Interlige

Tím sa schádza väčšinou už deň pred zápasom v ich domovskom stánku Kolkáreň na Novomestskej ulici, kde prebieha príprava na zápas. Taktika je jasne stanovená. Poväčšinou sú to nakopávané lopty. Spočiatku to fungovalo, ale po pár sezónach ich taktiku už súperi odhalili a výsledky sa začali obracať v neprospech Azbesťákov. Väčšinou sa umiestňujú v strede tabuľky. Jeden ročník ich však skvelé výkony katapultovali na úžasné 4. miesto. Momentálne by to mohlo byť trochu lepšie, nakoľko okupujú spodné časti tabuľky.

Okrem Interligy sa každoročne zúčastňujú aj rôznych menších turnajov, ale aj jedného z najväčších turnajov v Strednej Európe Babylon cupu v českom meste Jaroměř. Organizátori ich väčšinou uvádzajú medzi headlinermi turnaja.

V každom prípade, futbalový tím Azbesťáci nie je o výsledkoch, ale o dobrej partii, o možnosti stretávať sa, o láske k futbalu a priateľstve. Cieľ je jasný a tým je nezraniť sa. Výsledky sú až na poslednom mieste.

My sme presvedčení, že presne o takýchto partiách by Interliga mala byť, preto im želáme veľa vydarených taktických porád, dobrú účasť na zápasoch a veľa krásnych gólov v sieti súpera.

2. miesto, turnaj Šúrovce, rok 2010

5. sezóna tímu Azbesťákov

6. sezóna, horný rad zľava: Tomáš “Tobo” Zadrabaj, Daniel Tulala, Tomáš “Lipto” Lipták, Tomáš “Bulldog” Žákovič, Ľubomír “Gomes” Tomášek, Peter “Pepo” Tulala, Anton “Toňo” Tulala. Dolný rad zľava: Róbert “Taki” Takáč, Peter “Pipo” Ivanička, Ladislav “Lacko” Marikovský, Radovan “Čečo” Bachratý, Peter Škorík, Peter “Šefo” Ryšavý

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku