05.03.2021, meniny má
21. februára 2021

Premiéru krátkeho filmu Ulička si môžete pozrieť už dnes večer. Režíroval ho mladý filmár Pierre Fabo zo Serede

Premiéru krátkeho filmu Ulička si môžete pozrieť už dnes večer. Režíroval ho mladý filmár Pierre Fabo zo Serede
Zdroj: attelier.sk
reklama

Pierre „Lexis“ Fabo je filmár a začínajúci režisér pochádzajúci zo Serede, ktorý sa okrem filmovej produkcie venuje aj natáčaniu hudobných videoklipov a strihu videí. V jednom z našich článkov sme vás informovali o jeho novom pripravovanom filme Ulička. Premiéru tohto krátkometrážneho filmu si budete môcť vychutnať už dnes večer.

Na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave založil spoločnosť Lexis Production, ktorá sa venuje najmä študentskej filmovej produkcii. Ich prvý krátky film Kobieta uzrel svetlo sveta v roku 2017, no odvtedy stihli prácu aj na mnohých videoklipoch a reklamných spotoch.

Príbeh z temného obdobia našich dejín

Krátky film Ulička je zároveň aj diplomovou prácou režiséra a strihača Pierra Faba. „Hlavnou myšlienkou je aktívne poukazovať na silu či dôležitosť lásky a priateľstva aj v ťažkých časoch, a to bez ohľadu na rasu a pôvod.“

Príbeh opisuje lásku a puto medzi židovským dievčaťom Ester a kresťanským chlapcom Johanom. Ester spolu s jej rodinou čelí deportácii do pracovného tábora, no odvážny chlapec je ochotný pre jej záchranu spraviť čokoľvek. Jedno z najťažších období v novodobých dejinách ľudstva rozpráva príbeh lásky, priateľstva, súdržnosti a sebaobety. Podarí sa Johanovi zachrániť Ester pred nebezpečnou Hlinkovou gardou?

Na filme sa ďalej podieľala spisovateľka a scenáristka Andrea Gregušová, kameraman Mário Puzder a scénografka Barbora Labudová, ktorá mala na starosti aj kostýmy.

„Ďalej patrí obrovské poďakovanie všetkým zúčastneným hercom a hudobnej skupine FidliCanti. V rámci postprodukcie patrí poďakovanie za spracovanie celého zvukového záznamu Michalovi Arvayovi a na záver patrí vďaka aj Ladislavovi Fabovi, ktorý filmu zastrešil marketing a sprostredkoval zabezpečenie medializácie,“ poďakoval Fabo.

Premiéra filmu z pohodlia domova

Mladým filmárom pomáhali aj židovskí občania z okolia Komárna, ktorí im priblížili túto tému, čo bolo značne užitočné pri stavbe celého filmu. Ruku k dielu priložil aj Klub historických vozidiel Oldtimer zo Serede, ktorý na natáčanie poskytol niekoľko modelov historických áut.

V lete minulého roka režisér Pierre Fabo prisľúbil, že v prípade záujmu sa uskutoční premietanie aj v Seredi. Ak by bolo podujatie možné zorganizovať, veríme, že by sa naň prišli pozrieť aj občania z okolitých obcí a miest.

Premiéru krátkeho filmu Ulička si budete môcť pozrieť už dnes 21. februára 2021 o 19.00 hod na tomto odkaze

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: rtvkrea.sk, attelier.sk, youtube.com
Zdieľať na Facebooku