22.10.2020, meniny má
22. septembra 2020

Prepad 75-ročnej babičky v Galante. Násilníkovi utiekla a zalarmovala políciu. Policajti ho chytili pri úteku vo vlaku

Prepad 75-ročnej babičky v Galante. Násilníkovi utiekla a zalarmovala políciu. Policajti ho chytili pri úteku vo vlaku
Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky
reklama

Polícia Slovenskej republiky na svojej oficiálnej FB stránke dnes informovala verejnosť o incidente, ktorý sa stal v neďalekej Galante. Počas víkendu totiž obvinený prepadol 75-ročnú osamelú babičku v jej dome.

Poobede vbehol do kuchyne, začal ju biť po oboch rukách a kričal: „Peniaze, many, many, inak ťa zabijem!“

Staršia pani mu podala čiernu kabelku, ktorú vysypal a vybral z nej peniaze. Ženu povláčil po dome a nakoniec ju zatvoril do izby. Potom postupne prehľadal celý dom, zobral dva sety porcelánového servisu, sošky, vázy a fľašu s alkoholom.

Statočnej žene sa medzitým podarilo utiecť a cez susedov privolať policajnú hliadku. Pri útoku utrpela prepadnutá žena zranenia rúk a chrbta.

Galantskí policajti krátko nato muža zadržali vo vlaku, ktorý smeroval do Trnavy. Okrem alkoholu, ktorý stihol krátko po lúpeži vypiť, zaistili celý lup. Muž sa ku skutku priznal.

Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu lúpeže a zároveň spracoval podnet na väzbu. V minulosti bol už odsúdený za majetkovú trestnú činnosť. Za lúpež na staršej pani, ktorú vykonal závažnejším spôsobom, mu teraz môže hroziť trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. Pánom policajtom patrí veľká vďaka za ich rýchly zákrok a zadržanie páchateľa.

Zdroj: Polícia SR

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Polícia Slovenskej republiky
Zdieľať na Facebooku