10.08.2020, meniny má
reklama
31. marca 2019

Prezidentkou Slovenskej republiky sa stáva Zuzana Čaputová. Ako volili Seredčania v druhom kole?

Prezidentkou Slovenskej republiky sa stáva Zuzana Čaputová. Ako volili Seredčania v druhom kole?
FACEBOOK @ZCAPUTOVA
reklama

Máme za sebou piate priame voľby prezidenta Slovenskej republiky. Priebeh druhého kola prezidentských volieb bol pomerne pokojný a prijaté podnety neboli vážne. V seredských volebných miestnostiach všetko prebiehalo hladko a chceme sa poďakovať členom a predsedom komisií, že našim občanom zabezpečili kvalitne zorganizovaný priebeh volieb.

V prvom kole volieb, ktoré sa uskutočnilo 16. marca, uspeli prezidentskí kandidáti Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Nasledovali dva týždne plné intenzívnej kampane, v ktorej títo dvaja kandidáti predstavovali svoju víziu, program a hodnoty. Videli sme mnohé prezidentské diskusie, čítali niekoľko zaujímavých rozhovorov a mali sme dostatočné množstvo času, aby sme sa rozhodli, komu odovzdáme svoj hlas vo voľbách.

Zdroj: FB @zcaputova a FB @marossefcovic

Zuzana Čaputová prepísala históriu

Zuzana Čaputová vyhrala nad Marošom Šefčovičom a stala sa tak historicky prvou ženou, ktorá uspela v prezidentských voľbách Slovenskej republiky. V celoštátnych výsledkoch druhého kola prezidentských volieb dosiahla Zuzana Čaputová 1 055 118 hlasov, čo predstavuje 58,4 %  a Maroš Ševčovič získal 751 925 voličských hlasov resp. 41,6 %.

ZDROJ: SME.SK

Určite ste však zvedaví, ako vo voľbách hlasovali Seredčania. Zuzana Čaputová vyhrala nad Marošom Šefčovičom v pomere 55,53 % ku 44,47 % dosiahnutých hlasov v Seredi. Celkovo získala 2935 hlasov, zatiaľ čo jej súper 2350 hlasov. Volebná účasť v našom meste nás nemilo prekvapila, pretože je iba na úrovni 40,30 %. Na nasledujúcom grafe vám prínašame aktuálne a potvrdené sčítané hlasy, ktoré seredskí občania odovzdali v týchto prezidentských voľbách.

Zaujímať nás môžu aj štatistiky z Trnavského kraja, v ktorom bol priebeh ščítavania ukončený krátko po 01:00 hod. v noci. Podľa Štatistického úradu Slovenskej republiky, v rámci nášho kraja Zuzana Čaputová dosiahla až 65,68 % hlasov a Maroš Šefčovič 34,32 % hlasov.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Štatistický úrad Slovenskej republiky
sme.sk
sered.sk
Zdieľať na Facebooku