10.08.2020, meniny má
reklama
17. marca 2019

Prezidentské voľby v Seredi vyhrala Zuzana Čaputová. Aká bola volebná účasť a počet odovzdaných hlasov?

reklama

Prvé kolo prezidentských volieb je úspešne za nami. Tie nám priniesli potvrdenie predvolebných prieskumov a víťazkou prvého kola sa stala kandidátka Zuzana Čaputová. Na druhom mieste skončil Maroš Šefčovič, ktorý zároveň postupuje do druhého kola prezidentských volieb, ktoré sa uskutoční 30. marca 2019.

Prejdime ale k informáciám, ktoré nám prezradia viac o tom, ako volili občania nášho mesta. Volebná účasť v meste Sereď bola na hranici 48,84%. Počet platných odovzdaných hlasov Seredčanov bol celkovo 6 495 v trinástich volebných okrskoch.

V Seredi vyhrala Zuzana Čaputová

Prvenstvo Zuzane Čaputovej prinieslo 38,51 % hlasov Seredčanov. Za ňou nasleduje Maroš Šefčovič s 21,25%, Štefan Harabin so 14,71%. Marián Kotleba s 11,24% a päticu najsilnejších kandidátov uzatvára František Mikloško s 4,75%.

Podobne ako celé Slovensko

Výsledky z nášho mesta do istej miery reflektujú aj výsledky na celoštátnej úrovni. Poradie prvých piatich kandidátov je rovnaké ako v celoslovenskej voľbe.

Šieste miesto v Seredi získal kandidát z neďalekej Galanty – Eduard Chmelár s 3,74%. Siedme miesto vo voľbách nielen v Seredi, ale aj na Slovensku obsadil Milan Krajniak s 3,05% hlasov.

Asi najciteľnejšiu porážku utrpel Béla Bugár, ak zoberieme do úvahy jeho terajšie postavenie a účasť vo vládnej koalícii. V Seredi získal mizivých 0,78%.

Celkové poradie na celoštátnej úrovni si pozrite tu:

Zdroj: Denník N

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Denník N, Štatistický úrad
Zdieľať na Facebooku