19.05.2024, meniny má
15. mája 2024

Pri príležitosti Týždňa dobrovoľníctva môžete pomôcť upratať vnútro Seredského kaštieľa

Pri príležitosti Týždňa dobrovoľníctva môžete pomôcť upratať vnútro Seredského kaštieľa
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Týždeň dobrovoľníctva so sebou každoročne prináša rôznorodé dobrovoľnícke aktivity pre širokú verejnosť na celom Slovensku. Nezáleží na tom, či už ste dobrovoľníkom niekedy boli alebo s tým nemáte žiadne skúsenosti.

V poradí 16. ročník sa uskutoční sa termíne od pondelka 20. mája do nedele 26. mája 2024. Zapojiť sa môže každý. Tohtoročným posolstvom je, že aj malé skutky môžu byť veľkým hrdinstvom.

V Seredi sa môžete zapojiť do dvoch aktivít

Počas týždňa dobrovoľníctva sa budete môcť zapojiť do dobrovoľníckych činností, ktoré ponúkajú jednotlivé organizácie na Slovensku. Pomáhať môžete pri maľovaní plota, sprevádzaní seniorov, príprave hier pre deti, čistení okolia, prekladoch do angličtiny, vyrábaní darčekov, doprevádzaní kapiel či distribúcií potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a pri ďalších rozmanitých aktivitách.

Tento rok sa do Týždňa dobrovoľníctva zapojil seredský KC Priestor. Spoločne s nimi tak máme príležitosť pomôcť opäť zveľadiť časť krásneho objektu – Seredského kaštieľa aj spoznať zaujímavých ľudí na Dni otvorených dverí Priestoru.

reklama

Pondelok – 20. mája 2024: Vyčistime spolu kaštieľ

KC Priestor spoločne s OZ Vodný hrad, seredskými skautmi, miestnymi školami a so spoločnosťou Amazon majú v pláne upratať Seredský kaštieľ, národnú kultúrnu pamiatku.

„Aktuálne je kaštieľ v zlom stave, už niekoľko rokov sa však rôznymi aktivitami snažíme o jeho zrevitalizovanie, a to najmä za pomoci OZ Vodný hrad, ktorý sa už 20 rokov snaží zachrániť kaštieľ, kedysi Šintavský hrad. Vypratané miestnosti budú následne použité na kultúrne účely,“ vysvetľuje KC Priestor

Aktivita je naplánovaná v čase od 9.00 do 17.00 hod. a uskutoční sa aj v prípade zlého počasia, nakoľko upratovať sa bude najmä vnútri kaštieľa. Súčasťou bude aj historický výklad o príbehoch kaštieľa. Prihlásiť sa môžete na tomto odkaze.

Zdroj: seredsity.sk

Piatok – 24. mája 2024: Otvorený PRIESTOR

Deň otvorených dverí plný inšpirácie, príbehov a dobra, v priebehu ktorého sa predstavia aktívne zapojení ľudia z komunity, ale aj z príbuzných organizácií KC Priestor.

Dobrovoľnícku pomoc budú potrebovať v troch fázach:

  • od 8.00 do 13.00 hod. – príprava miestnosti na prednášky o dobrovoľníctve a občianskom sektore pre školy, príprava kávy, čaju, upratanie po prednáškach,
  • od 13.00 do 18.00 hod. – príprava miestnosti na fokusové skupiny, pomoc počas fokusových skupín – asistencia pre faciltátora, čiže podávanie papierov, fixiek, zapisovanie, príprava kávy, čaju, upratanie po fokuskách, príprava miestnosti na večerný program pre verejnosť,
  • od 18.00 do 23.00 – pomoc pri realizácii kvízového večera a koncertu pre verejnosť, upratovanie v kuchynke, vítanie ľudí, pomoc s prenosom techniky na koncert.

Celkovo by malo ísť o tri dvojice, ktoré sa prestriedajú. Ak by ste sa chceli stať dobrovoľníkom počas tohto zaujímavého dňa, prihlásiť sa môžete na tomto odkaze.

dobrovoľníctva

Zdroj: kcpriestor.sk

Zdroje: seredsity.sk, tyzdendobrovolnictva.sk
Zdieľať na Facebooku