03.03.2021, meniny má
4. decembra 2020

Príde tento rok Mikuláš v rúšku alebo bude online? Spolu s čertom a anjelom ho môžete v okolí Serede stretnúť na viacerých miestach

Príde tento rok Mikuláš v rúšku alebo bude online? Spolu s čertom a anjelom ho môžete v okolí Serede stretnúť na viacerých miestach
Zdroj: webnoviny.sk/Lukáš Klčo
reklama

Vyzerá to tak, že Mikuláš na detičky ani tento rok nezabudol. Sviatok svätého Mikuláša sa tradične oslavuje podvečer 5. decembra. Rôzne skupiny a organizácie obchádzajú deti, rodiny, mestá a obce v kostýme Mikuláša, anjela a čerta.

Deťom, ktoré boli celý rok poslušné, rozdá Mikuláš balíčky plné sladkostí a oni ho za to môžu potešiť krátkou básničkou alebo pesničkou. Keďže je však tento rok poznačený pandémiou, musel sa prispôsobiť aj Mikuláš.

Mikuláš vo Vinohradoch nad Váhom

V blízkej obci Vinohrady nad Váhom bude Mikuláš chodiť po obci aj tento rok, a to už dnes 4. decembra od 16.00 hod. Nebude sa však môcť so svojimi pomocníkmi s detičkami odfotiť ani si zatancovať a nebude mať ani tradičné zastávky. Detičkám však aspoň zakýva z voza, aby vyčaril úsmev na ich tvárach.

Svoju trasu začne pred obecným úradom-Stará Hora, ďalšia zastávka bude Stará hora-Kostol. Treťou zastávkou detičky potešia pri Kostole-Kamenici, odkiaľ budú pokračovať cez Paradič až po Jednotu. Od Jednoty sa Mikuláš so svojou družinou presunú až po poslednú zastávku, ktorá bude pri Kaplnke-Obecnom úrade.

Obec pripravila pre deti aj mikulášske balíčky, ktoré škôlkari a deti prvého stupňa ZŠ dostanú už dnes. Deti druhého stupňa ZŠ si svoje balíčky môžu prevziať 7. decembra 2020 na obecnom úrade podľa rozpisu, ktorý im oznámia triedne pani učiteľky.

O presnej polohe Mikuláša bude priebežne informovať obecný rozhlas a FB stránka OZ “Lepšie Vinohrady”.

Zdroj: FB skupina OZ “Lepšie Vinohrady”

Mikuláš v Pate

Mikuláš na koči bude prechádzať Patou v sobotu 5. decembra 2020. Rozdá balíčky všetkým deťom vo veku do 15 rokov na základe trvalého a prechodného pobytu v obci.

Harmonogram ulíc bude počas dňa vyhlásený miestnym rozhlasom. O 15.00 hod. zaznie tiež v miestnom rozhlase kultúrny program, ktorí pripravili žiaci a pedagógovia Základnej školy v Pate.

Z dôvodu preventívnych protiepidemiologických opatrení sa nebude možné s Mikulášom fotiť ani odviezť na koči.

Zdroj: FB Obec Pata

Mikuláš v Šintave a Šoporni

V spolupráci obecného úradu a DHZ v Šintave bude v nedeľu 6. decembra 2020 o 16.00 hod. na námestí obce Šintava rozsvietený vianočný stromček za účasti Mikuláša a jeho pomocníkov. Obecný úrad prosí všetkých, ktorí sa chcú tejto akcie zúčastniť, aby dodržiavali platné bezpečnostné a hygienické opatrenia.

V sobotu 5. decembra o 14.00 hod. zavíta do neďalekej obce Šoporňa Mikuláš so svojím anjelom a čertom. Tento rok bude Mikuláš so svojimi pomocníkmi chodiť po celej obci a každému dobrému dieťaťu, ktoré bude čakať Mikuláša na ulici prinesie sladké prekvapenie.

On-line návšteva Mikuláša

Milú tradíciu – návštevu Mikuláša, anjela a čerta, rovnako ako všetko ostatné ovplyvní tento rok pandémia koronavírusu. Mikuláš si ale pripravil pre deti alternatívu. Detičky, ktoré nebudú mať možnosť Mikuláša a jeho kamarátov vidieť naživo, ich budú môcť sleovať z pohodlia domova.

Mikuláš k nim príde online. Viacero obcí na Slovensku si pre svojich najmenších pripravilo mikulášske predstavenie online formou, takže stačí, ak na YouTube zadáte do vyhľadávača „Mikuláš online“.

Ak však vaše deti milujú detských umelcov, ako Spievankovo, Fíha Tralala či Smejko a Tanculienka, sledujte s nimi 6. decembra 2020 od 9.00 hod. Kaufland detský festival na tejto stránke. Detičky sa môžu tešiť na Ľadové kráľovstvo, cvičenie, varenie, vyrezávanie sôch z ľadu a všetkých obľúbených detských umelcov.

Zdroj: detskyfest.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: obecpata.sk, soporna.sk, FB skupina OZ "Lepšie Vinohrady", detskyfest.sk
Zdieľať na Facebooku