27.06.2022, meniny má
20. júna 2022

Príďte sa pozrieť na vernisáž výstavy Seredská farebná paleta 2022 v Mestskom múzeu v Seredi. Tešiť sa môžete aj na zaujímavý hudobný program

Príďte sa pozrieť na vernisáž výstavy Seredská farebná paleta 2022 v Mestskom múzeu v Seredi. Tešiť sa môžete aj na zaujímavý hudobný program
Zdroje: nmag.sk/seredskenovinky.sk
reklama

Tento týždeň v Seredi o kultúrny život naozaj nebude núdza. Pokiaľ patríte medzi milovníkov umenia, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť jedno z pripravovaných podujatí – výstavu umeleckých diel Seredská farebná paleta 2022. 

Pôjde už o jej piaty ročník, ktorého vernisáž sa uskutoční v stredu 22. júna 2022 o 17.00 hod. v Mestskom múzeu v Seredi. Vernisáž organizuje samotné múzeum v spolupráci s výtvarníkmi z nášho mesta a okolia.

Vystavovať bude množstvo miestnych umelcov

Na výstave si budete môcť pozrieť umelecké diela, ktoré boli vytvorené tými najrôznejšími umeleckými technikami, ako napríklad kresba, akryl, olejomaľba či grafika.

Piateho ročníka prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa zúčastní štrnásť výtvarníkov. Medzi nich patrí Barbora Bohušová, Miroslav Čirka, Elizabeth Gálová, Peter Hanakovič, Elena Havriľáková, Elena Chatrnúchová a Mária Kalinayová. Ďalej Marta Kalinayová, Ľubomíra Kubalová, Marta Kučerová, Danka Mandáková, Peter Navrátil, Rudolf Šiška a Zdenka Vrábelová.

reklama

Zdroj: FB Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi

Diela zobrazujú rôzne témy

Ich diela najčastejšie zobrazujú prírodu, ročné obdobia, kresby portrétov a architektúry, ale aj maľby rozprávkového sveta v podobe ilustrácií. Z iného súdka tu však nájdete aj abstraktné diela.

Kurátorkou výstavy je akademická maliarka Blanka Kästová zo Serede, ktorá je spolu s vedúcou mestského múzea Máriou Dikovou garanciou výberu kvalitných umeleckých prác. Hosťom výstavy bude aranžérka mydlových kytíc Martina Némethová.

Chýbať nebude ani hudba

Otvorenie výstavy taktiež podporilo zoskupenie Seredskí Zettepáci. Súčasťou výstavy je aj hudobný program, v ktorom sa predstaví Juraj Tomčányi so svojím fujarovým sólom. Už o 18.00 hod. sa Múzejná záhrada mestského múzea rozozvučí tónmi ľudovej hudby s heligónkou.

Výstavu miestnych autorov si budete môcť vychutnať od 23. júna do 23. augusta 2022. Mestské múzeum môžete navštíviť počas otváracích hodín od 10.00 hod. do 18.00 hod., od utorka do soboty.

Všetkým autorom patrí veľké poďakovanie za sprístupnenie ich diel, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť, rovnako ako skvelý hudobný zážitok v obklopení Múzejnej záhrady.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi
Zdieľať na Facebooku