25.09.2021, meniny má
18. júla 2021

Príďte sa zabaviť na hudobný festival Vojenský LetoFest v Piešťanoch. Okrem skvelých skupín na vás čakajú aj ukážky vojenskej techniky

Príďte sa zabaviť na hudobný festival Vojenský LetoFest v Piešťanoch. Okrem skvelých skupín na vás čakajú aj ukážky vojenskej techniky
Zdroj: mosr.sk/Daniel Stehlík cvak.sk
reklama

Už vo štvrtok 22. augusta 2021 otvorí svoje brány hudobný festival Vojenský LetoFest v Piešťanoch, ktorý bude nabitý skvelými hudobnými vystúpeniami, zaujímavými ukážkami vojenskej techniky a mnohým ďalším. Vstup je úplne zadarmo, a tak si ho budete môcť vychutnať bez toho, aby ste minuli čo i len cent.

Vojenské historické múzeum v Piešťanoch je jedným z piatich miest, v ktorých bude prebiehať séria festivalov rezortu obrany. Programom vás bude sprevádzať známy moderátor Peter Šarkan Novák, ktorého môžete poznať aj ako speváka skupiny Hex.

Jedinečné spojenie hudby a vojenských síl

Na pódiu sa predstaví multižánrová kapela Heľenine oči, ktorá vo svojej tvorbe kombinuje prvky metalu, ska reggae, folku a rocku. Ďalej nitrianska punková skupina BijouTerrier a raper Zverina. Môžete sa tešiť aj na 40-členné hudobné zoskupenie Vojenskej hudby Ozborejných síl SR.

„Uplynulý rok stretala verejnosť našich vojakov najmä pri pomoci v boji proti pandémii a sme radi, že situácia nám umožňuje priblížiť sa verejnosti v rôznych mestách Slovenska aj v inom svetle a pri inej príležitosti,” povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Zdroj: FB Vojenský LetoFest

Súčasťou festivalu bude aj samostatný stan, v ktorom budú prebiehať moderované diskusie s verejnosťou. V priestoroch Vojenského historického múzea na vás bude čakať prezentácia Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Tešiť sa môžete na predvedenie statických ukážok vojenskej techniky, výstroja a výzbroje vrátane preletov vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a vystúpení Čestnej stráže OS SR. Nenechajte si ujsť ani stretnutie so športovcami Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica.

Počet návštevníkov je obmedzený

Rezort si pre návštevníkov pripravil aj rôzne informačné stánky. Na Vojenský LetoFest preto srdečne pozývam všetkých, ktorí majú chuť nielen na skvelú hudbu, ale tiež na stretnutie s vojakmi a diskusie na tému našej obrany a bezpečnosti,“ doplnil Naď.

V stane Podpor dobrú vec bude možné kúpou trička podporiť miestne neziskové organizácie. Čo sa týka charitatívneho rozmeru, na mieste prebehne aj benefičná dražba na vybavenie vrcholového športovca, ktorého meno organizátori ešte upresnia.

Pre protipandemické opatrenia sa podujatia môže zúčastniť maximálne tisíc ľudí. Festival odštartuje o 14.00 hod. a potrvá do 22.00 hod. Bližšie informácie ohľadom podmienok vstupu, parkovania a bezpečnosti nájdete v udalosti na Facebooku.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Vojenský LetoFest, mosr.sk
Zdieľať na Facebooku