13.08.2022, meniny má
1. augusta 2022

Príďte si vychutnať pečeného diviaka a naučiť sa niečo o poľovníctve na Poľovnícke dni vo Vinohradoch nad Váhom

Príďte si vychutnať pečeného diviaka a naučiť sa niečo o poľovníctve na Poľovnícke dni vo Vinohradoch nad Váhom
Zdroje: svk.press/royblog.sk/bratislavskykraj.sk
reklama

Poľovníctvo sa zaoberá nielen lovom divej zveri, ale predovšetkým aj chovom, ochranou, zušľachťovaním a hospodárskym zhodnocovaním úlovkov. Zaraďujeme ho do poľnohospodárskej výroby a čiastočne aj do lesníctva, ktoré je rozvinuté viac na strednom Slovensku.

Poľovníctvo má však aj rekreačný význam. Aj v Seredi a okolí je mnoho poľovníckych združení, ktoré sa starajú o dobré meno tejto činnosti už dlhé roky. Poľovné revíry sú bohaté aj v tejto časti Slovenska, pričom naša oblasť disponuje napríklad pernatou zverou, ako sú bažanty.

Poľovnícke dni vo Vinohradoch nad Váhom

Skvelou príležitosťou, ako viac spoznať poľovníctvo aj samotných poľovníkov, ako sa dozvedieť o ich zámeroch a celkovo o tom, čo táto činnosť naozaj obnáša, sú každý rok poľovnícke dni. Tie si chystá každé poľovnícke združenie podľa svojich možností.

Mnoho poľovníkov sa objavuje čoraz viac aj v programoch pre deti, kde už odmala deťom vštepujú, že lov je až na poslednom mieste, prvoradá je starostlivosť o zver.

reklama

Tento rok si Poľovnícke združenie Dubník Šintava pripravilo pre všetkých akciu s názvom Poľovnícke dni. Budú sa konať vo Vinohradoch nad Váhom v časti Dubník v dňoch 12. – 13. augusta 2022. V piatok začne program o 15.00 hod. a potrvá do 22.00 hod. V sobotu sa začína od 10.00 hod. a akcia bude trvať až do polnoci.

Poľovníci pripravili pre všetkých návštevníkov naozaj bohatú ponuku klasických jedál, a to:

  • jelení guláš,
  • pečeného diviaka,
  • pečeného diviaka zaľahnutého v cesnaku,
  • cigánsku pečienku,
  • gazdovské vínko,
  • čapované pivo,
  • čapovanú kofolu…

Zdroj: PZ Dubník Šintava

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Poľovnícke dni PZ Dubník Šintava
Zdieľať na Facebooku