31.05.2020, meniny má
27. februára 2020

Príďte si vymeniť svoje rastliny za iné na ďalšom skvelom SWAP podujatí v Seredi

Príďte si vymeniť svoje rastliny za iné na ďalšom skvelom SWAP podujatí v Seredi
Zdroj: pexels.com/IG seredsity
reklama

Anglické slovo swap, v preklade výmena, je nové dobročinné podujatie, ktoré sa na Slovensku stáva čoraz viac obľúbeným. Po úspešnom organizovaní v krajských mestách sa presunul aj k nám do Serede. Seredčania si za ten čas medzi sebou mohli povymieňať oblečenie a knihy. Organizátori tentokrát prichádzajú s ďalšou novinkou, vďaka ktorej si prídu na svoje hlavne milovníci rastliniek.

OZ  Mladá Sereď a KC PRIESTOR vás pozývajú na jedinečné podujatie SWAP rastlín, ktoré sa uskutoční v nedeľu 22. marca 2020. Potrvá od 10.00 hod. do 15.00 hod. v KC PRIESTOR na ul. Dionýza Štúra 759/35 (nad Libresom-Bar) v Seredi.

Čo môžete vymeniť?

Podmienkou podujatia je priniesť minimálne jednu zdravú rastlinkuodrezok alebo sadeničku, skrátka čokoľvek izbové, čo by ste chceli vymeniť za iný druh. Takýmto spôsobom sa na chvíľočku osvieži PRIESTOR rôznymi odtieňmi nielen zelenej. V ponuke budú na vyber rôzne typy najznámejších obľúbených „izbáčov“, ako napríklad aloe, pothos, kaktusy, euphorbia, ficus, kalanchoe, menšie či väčšie zelene. Čím zaujímavejší druh, tým lepší a pestrejší výber.

Vymeňte svoju rastlinu, odovzdajte skúsenosti a naučte sa niečo nové

Cieľom je obmedziť dovážanie rastlín, ktoré sú vypestované pod náporom umelého osvetlenia a neskôr u vás doma častokrát nemajú šancu prežiť na ozajstnom slniečku. Hlavným dôvodom je však podporiť vzťah k prírode, spoznať ľudí s podobnými záujmami a odovzdať si cenné skúsenosti z oblasti predošlého pestovania.

ZDROJ: FB MLADÁ SEREĎ

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Mladá Sereď
Zdieľať na Facebooku