09.12.2022, meniny má
9. mája 2022

Prípravy na obľúbený DHL Sereďmaratón sa blížia do finále. Zostávajú posledné voľné miesta na prihlásenie sa na preteky

Prípravy na obľúbený DHL Sereďmaratón sa blížia do finále. Zostávajú posledné voľné miesta na prihlásenie sa na preteky
Zdroj: DHL Sereďmaratón
reklama

Cyklistický klub ŠK Cyklo-Tour Sereď v spolupráci s mestom Sereď pripravujú aj tento rok pre cyklistov v poradí už 16. ročník hlavných a 7. ročník detských pretekov. Každoročne sa organizátori snažia posunúť podujatie o úroveň vyššie a pre cyklistov pripraviť niečo nové.

Rovnako je to aj tento rok. Pre cyklistov sú pripravené nové ceny, viac finančných odmien (prize money) a nové kategórie, ktoré ocenia najmä cyklistky.

Zmeny a novinky v roku 2022

V tomto roku sa udiali viaceré zmeny. Jedna z nich sa dotkla aj samotnej trasy. Vzhľadom na viaceré dopravné obmedzenia sa trasa uberá viac na Nitriansky a Topoľčiansky okres, čím sa obišli slávne stúpania na Havran pri Piešťanoch a Šianec za Hlohovcom, ktoré dokázali výrazne vyselektovať cyklistický pelotón.

Celkovo bude mať trasa 129 kilometrov, z toho necelé tri kilometre sa pôjdu slávnostne pomalým tempom cez mesto.

reklama

Profilovo bude však trasa ľahšia. Štart bude v Seredi na Námestí slobody a ďalej bude pokračovať na Šintavu, Patu, Báb, Rišňovce, Alekšince, Zbehy, Merašice, Horné Otrokovce, Radošinu, Nové Sady, Zbehy, Rišňovce, Báb, Pata, Sereď Námestie slobody.

zdroj: DHL Sereďmaratón

Na trase budú tri rýchlostné prémie a dve horské. Rýchlostná prémia bude v obci Rumanová, Merašice a cestou späť opäť v Rumanovej. Horské prémie budú v Horných Otrokovciach a v Radošine. Na daných prémiách budú cyklisti zbierať body. Tento rok budú hodnotení samostatne muži aj ženy.

Touto novinkou chceli organizátori zapojiť do pretekov viac žien. Okrem celkového víťaza DHL Sereďmaratónu tiež pridali novú súťaž – najlepší jazdec do 25 rokov. Okrem dresov budú víťazi ohodnotení aj finančne, pohárom či vecnými cenami.

zdroj: DHL Sereďmaratón

Počas pretekov sa budú môcť cyklisti občerstviť na námestí pred a po pretekoch vo Fresh zóne, ktorá bude súčasťou ďalšej novinky, a to Infopointu.

Po pretekoch bude k dispozícii na výber z viacerých druhov jedál.

zdroj: DHL Sereďmaratón

Posledné miesta na registráciu

Hoci do pretekov zostávajú ešte dva týždne, počet voľných registrácií do limitu 300 sa znižuje. Zostáva necelých 50 miest. Registrácia je spustená do 19. mája 2022 s aktuálnou výškou štartovného 35 eur. Po tomto termíne nebude už registrácia možná ani v deň pretekov. Za každú registráciu dostane účastník štartovací balík plný hodnotných vecí.

Okrem limitovanej verzie cyklistickej fľaše z biologických materiálov získaných z cukrovej trstiny to bude štartovacie číslo, čip, balíček čerstvej kávy, voda, energetické gély a tyčinky, lístok na šálku čerstvej kávy, čapované alko/nealko pivo, obed, tombolu, ďalej online výsledky, servis pred a po pretekoch a mnoho ďalších vecí.

zdroj: DHL Sereďmaratón

Detské preteky Sereďmaratónik

Súčasťou hlavných pretekov bude aj tento rok 7. ročník detského Sereďmaratónika. Deti budú môcť medzi sebou súťažiť v piatich kategóriách. Dievčatá a chlapci budú hodnotení samostatne. Tento rok bude na Sereďmaratóniku možnosť okrem registrácie na mieste aj online forma. Online registrácia sa práve spustila a bude dostupná tiež do 19. mája. Jej výhodou je nižšia cena štartovného a garantovaný obsah štartovacieho balíčka.

Cena online registrácie je 2 eurá a na mieste bude cena 4 eurá. Štartovací balíček pre deti bude obsahovať štartovacie číslo, čip, online meranie, cyklistickú fľašu, lístok na waffle so šľahačkou a detskú tombolu, pitný režim, medailu a ďalšie veci.

zdroj: DHL Sereďmaratón

Virtual ride bude aj tento rok

Keďže si na preteky všetci netrúfajú, organizátori pripravujú aj tento rok pre cyklistov Virtual ride. Počas celého mesiaca jún tak bude možné prejsť trasu maratónu, či už celú alebo len úsek.

Registráciou na dané podujatie a evidenciou svojej jazdy získajú účastníci Virtual ride od organizátorov balíček s vecnými cenami a rôznymi produktami priamo domov. Navyše bude po skončení podujatia tombola s možnosťou vyhrať hodnotné ceny.

zdroj: DHL Sereďmaratón

zdroj: DHL Sereďmaratón

zdroj: DHL Sereďmaratón

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: DHL Sereďmaratón
Zdieľať na Facebooku