04.03.2024, meniny má
22. decembra 2022

Príslušníci PZ zo Serede zachránili 75-ročného dôchodcu, ktorý ležal pri rušnej ceste

Príslušníci PZ zo Serede zachránili 75-ročného dôchodcu, ktorý ležal pri rušnej ceste
Zdroje: FB Polícia Slovenskej republiky - Trnavský kraj/freepik.com
reklama

Policajné heslo „Pomáhať a chrániť“ bolo v priebehu utorkového dňa naplnené do bodky. Všetci už pomaly prechádzajú do režimu pokoja a blížiacich sa sviatkov, ale príslušníci OO PZ zo Serede sú napriek tomu stále pripravení a v strehu zasiahnuť a podať pomocnú ruku.

Nebolo to inak ani pred niekoľkými dňami. Seredskí policajti pomohli zranenému pánovi, čím zabránili možnej tragédii, ku ktorej mohlo prísť aj kvôli okolo prechádzajúcim autám. Prečo žiaden vodič z okoloidúcich vozidiel nezastavil, je asi otázka na mieste.

Bežné popoludnie v službe sa zmenilo na záchranu

Počas utorkového popoludnia 20. decembra 2022 prechádzala policajná hliadka cez obec Šintava. Hneď pri kraji frekventovanej hlavnej cesty si všimli ležiacu osobu. Príslušníci polície nezaháľali a okamžite zastavili svoje vozidlo. Po príchode k bezvládnemu mužovi mu začali kontrolovať životné funkcie a snažili sa ho prebrať.

Starší pán zo začiatku vôbec nereagoval, no po chvíli nadobudol vedomie a začal s nimi komunikovať. Mužom zákon povedal, že má zdravotné problémy, ktoré zrejme zapríčinili jeho pád. Vysvetlil, že pri prechádzaní cez cestu sa mu zatočila hlava a následne odpadol.

reklama

Pri páde si dôchodca zranil hlavu aj tvár. Do príchodu záchranárov, ktorých zavolal veliteľ hliadky, mu policajti stále poskytovali prvú pomoc. Privolaná posádka RZP si 75-ročného muža prevzala do starostlivosti a previezla ho do galantskej nemocnice.

Ďalší príslušník PZ zo Serede spoznal zraneného pána. Informoval teda jeho syna o tejto udalosti aj o tom, že jeho zranený otec bol prevezený na ďalšie ošetrenie do nemocnice v Galante.

Pokiaľ uvidíte osoby ležiace kdekoľvek, pomôžte im. Zavolajte políciu alebo 112.

Zdroje: FB Polícia Slovenskej republiky - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku