22.07.2024, meniny má
26. marca 2024

Problémová križovatka v Seredi prejde zmenou dopravného značenia. Novú STOPku osadia v najbližších dňoch

Problémová križovatka v Seredi prejde zmenou dopravného značenia. Novú STOPku osadia v najbližších dňoch
Zdroje: google.maps.com/canva.com
reklama

Ak jazdíte autom v Seredi určite ste sa na niektorej z križovatiek dostali do rozporuplnej situácie. Každá križovatka vyžaduje dostatočné venovanie pozornosti. Nie každý šofér však vždy správne odhadne svoje možnosti, schopnosti, alebo vyhodnotí dopravnú situáciu. Aj to býva často príčinou dopravných nehôd či menších kolízií.

Mesto Sereď prostredníctvom Seredských noviniek informovalo občanov, že najbližších dňoch sa zmení organizácia dopravy na križovatke Čepeňskej a Vojanskej ulice.

Križovatka s častými kolíziami

Doteraz boli vodiči na tomto mieste zvyknutí na značku Daj prednosť v jazde, tú ale čoskoro nahradí STOPka. Na vozovke takisto pribudne vodorovné značenie.

„Nakoľko sa jedná o problémovú križovatku s častými dopravnými kolíziami, mesto Sereď v spolupráci s Okresným dopravným inšpektorátom v Galante pristúpilo k zlepšeniu dopravno-bezpečnostnej situácie. V najbližších dňoch Seredčania zaznamenajú zmenu trvalého dopravného značenia daj prednosť v jazde na značenie stoj, daj prednosť v jazde a pribudne vodorovné značenie – čiara,“ upozornil pre Seredské novinky Michal Klinka zo seredskej radnice.

reklama

Mesto taktiež dáva na vedomie občanom, že nakoľko ide o zásadnú zmenu, tak na ulici Vojanská bude v dostatočnom predstihu pred „stopkou“ osadená aj predbežná značka daj prednosť v jazde a určená vzdialenosť k povinnému zastaveniu.

križovatka

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku