16.04.2024, meniny má
25. marca 2024

Ako volili Seredčania v 1. kole prezidentských volieb? Kto získal najviac a kto najmenej hlasov?

Ako volili Seredčania v 1. kole prezidentských volieb? Kto získal najviac a kto najmenej hlasov?
Zdroje: seredsity.sk/ivankorcok.sk/news.refresher.sk
reklama

Uplynulý víkend sa na Slovensku niesol v duchu prezidentských volieb. V prvom kole získal najviac hlasov Ivan Korčok s viac ako 42% hlasov. Za ním nasledoval Peter Pelegrini, ktorého volilo niečo málo cez 37% voličov.

Viete, kto obsadil prvú priečku s najvyšším počtom hlasov v našom meste a koľko voličov sa zúčastnilo prvého kola prezidentských volieb?

Koľko hlasov získali v Seredi jednotliví kandidáti prezidentských volieb?

V Seredi prišlo v 13 volebných okrskoch k urnám spolu 6737 voličov, čo predstavuje 53% zo všetkých oprávnených voličov. Prvé kolo voľby prezidenta v našom meste vyhral Ivan Korčok. Hlas mu odovzdalo spolu 2812 voličov a voličiek, čo predstavuje podiel 41,92%.

Druhý najsilnejší kandidát Peter Pellegrini v Seredi získal 39,15% hlasov. Na treťom mieste sa v našom meste umiestnil Štefan Harabin so ziskom 13,56% hlasov.

reklama
prezidentských volieb

Zdroj: sme.sk

Druhé kolo prezidentských volieb v tomto roku sa uskutoční v sobotu 6. apríla 2024. Voliči si budú môcť vybrať z dvoch kandidátov s najvyšším počtom hlasov, teda medzi Ivanom Korčokom a Petrom Pellegrinim.

V prípade, že sa v deň konania volieb nebudete zdržiavať v blízkosti volebného okrsku, v ktorom ste zapísaný, mesto vám na vašu žiadosť vydá hlasovací preukaz. Vybaviť si ho môžete už iba osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby najneskôr do 5. apríla do 12:00 hod., v kancelárii č. 7 na mestskom úrade v Seredi.

Ak sa nemôžete dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných zdravotných zdravotných dôvodov máte právo požiadať o vykonanie hlasovania do prenosnej volebnej schránky.

Zdroje: sme.sk, seredsity.sk, volbysr.sk, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku