15.01.2021, meniny má
25. novembra 2020

Protidrogové akcie NAKA v Seredi pokračujú. Dnes skoro ráno zadržali 9 osôb, ktoré mali byť súčasťou zločineckej skupiny

Protidrogové akcie NAKA v Seredi pokračujú. Dnes skoro ráno zadržali 9 osôb, ktoré mali byť súčasťou zločineckej skupiny
Zdroj: IG @kristinakovesova
reklama

Dnes v skorých ranných hodinách prebehla policajná razia zameraná na drogové podsvetie nášho mesta. NAKA zadržala niekoľko osôb nielen zo Serede, ale aj z blízkeho okolia.

Podľa informácií, ktoré priamo z miesta razie priniesla reportérka Televízie Markíza Kristína Kövešová, malo byť zadržaných až 9 osôb, medzi ktorými mal byť aj jeden advokát. Elitný útvar NAKA tak v Seredi tento rok zasahoval už niekoľkokrát a aj v tomto prípade išlo o akciu s názvom Venal.

Dnešná policajná razia by tak mala byť piatou akciou do série Venal, ktorá má k dnešnému dňu už 56 obvinených. Polícii sa pri všetkých predchádzajúcich akciách podarilo zadokumentovať stovky kilogramov tabliet na výrobu pervitínu a približne 25 kilogramov už vyrobeného metamfetamínu.

Obžaloba ich viní zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a súvisiacej trestnej činnosti zameranej na výrobu a distribúciu pervitínu, ako aj distribúciu kokaínu. V prípade uznania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Polícia Slovenskej republiky však zatiaľ nešpecifikovala presné výsledky dnešnej akcie.

Správu budeme aktualizovať. Doterajšie čerstvé informácie nájdete na IG stories reportérky Kristíny Kövešovej na tomto odkaze.

Drogy za 16,8 milióna eur

Podľa polície mali tieto skupiny počas dlhých rokov fungovania vyrobiť drogy za takmer 20 miliónov eur. V našom meste podľa polície pôsobilo viacero samostatných drogových skupín venujúcich sa tomuto biznisu.

Podľa jedného zo svedkov biznis fungoval vďaka vzájomnej spolupráci jednotlivých podskupín, kde každá podskupina figurovala s vlastným dodávateľom tabletiek, vlastným „varičom“ a vlastnými dílermi.

Zdroj: IG @kristinakovesova

Zdroj: IG @kristinakovesova

Zdroj: IG @kristinakovesova

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Instagram Kristína Kövešová
Zdieľať na Facebooku