26.04.2024, meniny má
5. decembra 2018

Prvá výhra našich florbalistov a rovno pred domácim publikom

Muži z Ice Players Sereď sa konečne dočkali vytúženého víťazstva v 1. lige. Sezóna sa dostala do svojej druhej polovice a náš tím privítal na domácej pôde FBK Raptors. Zápas sa odohral 1. septembra 2018 v športovej hale Obchodnej akadémie v Seredi.

Naše mužstvo malo kvalitný vstup do zápasu a naši hráči nepúšťali súpera do väčších šancí. Útok bol efektívny a obrana fungovala rovnako dobre. Prvý gól strelil Matušica a brankár nemal šancu napriek tomu, že strela bola pomerne z veľkej vzdialenosti. Prvá tretina skončila jednoznačne v prospech seredských florbalistov. Po ďalších góloch Jandu a Stanka sme ju vyhrali 3:0.

Ďalšia tretina nebola už taká jednoznačná. Súper sa dostával do prečíslení, mal niekoľko gólových príležitostí a postupne dokázal znížiť náskok na rozdiel jediného gólu. Sereď nenechala divákov čakať a odpoveďou bol presný zásah, o ktorý sa postaral Krivosudský. Po dvoch tretinách mali hostia dvojgólové manko. Chalani si však vypracovaný náskok nedokázali udržať ani v záverečnej tretine hry. FBK Raptors dokonca vyrovnali na 4:4, ale náš hráč Vašulka to zobral na svoje plecia a 2 gólmi zabezpečil vedenie, ktoré už hostia nedokázali zvrátiť.

,,Súboj bol dráma až do samého záveru, najmä, keď sa Raptorom podarilo minútu do konca stretnutia znížiť na rozdiel jediného gólu. Záver zápasu sme si však nakoniec postrážili a sme radi, že sme si pripísali cenné 3 body do tabuľky. ” Ice Players Sereď

Hoci sa florbalový klub momentálne nachádza na chvoste tabuľky, je super, že sa chalanom podarilo prvýkrát v sezóne vybojovať víťazstvo a gratulujeme im. Pevne veríme, že po nazbieraných skúsenostiach z prvej polovice sezóny sa bude teraz nášmu tímu dariť viac.

#Muži:Nervy, dráma, no proti Raptorom nakoniec konečne prvá výhra.???V prvý decembrový deň nastúpili naši muži v…

Uverejnil používateľ Ice Players Sereď Sobota 1. decembra 2018

ICE Players Sereď  :  FBK RAptORs  6:5 (3:0; 1:2; 2:3)

Góly a asistencie Sereď: Marek Matušica (Radomír Stanko), Peter Janda (Radomír Stanko), Radomír Stanko (Peter Janda), Samuel Krivosudský (Peter Janda), Timotej Vašulka (Juraj Polák), Timotej Vašulka