12.04.2021, meniny má
30. marca 2021

Radka Žilinčík z Galanty si svojimi make-up kreáciami podmanila celý svet. Na Instagrame má takmer 1 milión sledovateľov

Radka Žilinčík z Galanty si svojimi make-up kreáciami podmanila celý svet. Na Instagrame má takmer 1 milión sledovateľov
Zdroj: FB Makeup Obsession/IG grwrady
reklama

Vizážistka Radka Žilinčík je dôkazom toho, že aj keď pochádzate z malého mesta, máte šancu uspieť vo svete. Krásna beauty blogerka, ktorú na Instagrame môžete poznať pod menom grwrady, je pôvodom z Galanty. Pre štúdium odišla do Anglicka, kde sa dostala do povedomia médií svojimi prekvapivými make-up premenami.

Na svojej sociálnej sieti sa pomaly blíži k ohromujúcemu číslu, a to k 1 miliónu sledovateľov. Okrem toho stihla v spolupráci so značkou Makeup Obsession vytvoriť niekoľko paletiek očných tieňov a rozjasňovačov.

Jej make-up tutoriály obleteli svet

Svoju lásku k make-upu objavila v roku 2015, kedy si pri sledovaní tutoriálov uvedomila, že by sa jej táto práca páčila. Po absolvovaní kurzu v Prahe sa čoskoro odsťahovala do Londýna, kde študovala mediálny manažment.

Jej prvé videá si získali veľkú pozornosť, ktorej následkom boli aj bezcitné komentáre neprajníkov. Tí si z nej uťahovali a nazývali ju príšerou. Radka totiž vo svojich videách povzbudzovala dievčatá s rovnakou problematickou pleťou s akné, ako má ona sama. „Som rada, že moja mama nevie čítať po anglicky, veľmi by ju to mrzelo.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady)

Láskou proti nenávisti

Napriek jej nadhľadu ju nenávistné reakcie sprvu prekvapili. Najmä to, kam až sú ľudia, ktorí ju nikdy nevideli a nerozprávali sa s ňou, ochotní zájsť svojimi prejavmi nenávisti. Šikanu na sociálnej sieti si dokonca všimli aj britské médiá. Radkine reakcie na urážlivé komentáre boli však pozitívne, dokonca v nich dokázala zanechať aj kompliment.

„Ak mi niekto napíše ‘si škaredá’, ja odpoviem ‘v pohode, ja si zase myslím, že si krásna’,“ povedala pre slovenský Forbes. Mnoho ľudí sa po jej prekvapivých komentároch dokonca ospravedlnilo.

Radka sa nenechala vyviesť z miery aj preto, že si uvedomuje, aká je realita na sociálnych sieťach. Svoju pozornosť a energiu zameriava na dobré stránky života. Tieto nenávistné komentáre však nakoniec priniesli aj niečo pozitívne, a to nárast sledovateľov, ktorý sa zdvojnásobil.

Výsledok úsilia aj vo fyzickej podobe

Radkine make-up tutoriály jej nakoniec otvorili aj svet nových možností. V jej zozname kontaktov sa objavili svetoznáme mená, ku ktorým predtým len vzhliadala. Dnes sa navzájom podporujú, spolupracujú a zdieľajú nápady.

Pre #Hashtag prezradila, že za svoj najväčší úspech považuje práve fakt, že môže robiť to, čo ju baví. Tvorenie videí jej umožňuje vymýšľať stále niečo nové, podľa možností zábavné a interaktívne s publikom.

Ďalší úspech sa jej podaril v spolupráci so značkou Makeup Obsession London. Vytvorila tri snové paletky, ktorých originálny dizajn a skvelo vyskladané farby svedčia o Radkinej kreativite.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady)

Make-up na každú príležitosť

Šťastná je aj vo svojom osobnom živote, keďže práve prežíva najkrajšie obdobie ženy. O svoje tehotenstvo sa delí aj s fanúšikmi na Instagrame, kde pravidelne pridáva príspevky, v ktorých opisuje svoje pocity a zážitky. Za svojho dlhoročného partnera Martina sa vydala v roku 2019.

Pozrite si výber očarujúcich make-up výtvorov z jej Instagramu @grwrady. Radke želáme mnoho ďalších úspechov, kreatívnych nápadov a radosť z jej práce. Sme radi, že sa Slovákom darí uspieť aj v zahraničí.

Zdroj: twitter grwrady

Zdroj: slovakwoman.sk

Zdroj: twitter grwrady

Zdroj: IG grwrady

Zdroj: IG grwrady

Zdroj: IG grwrady

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: hashtag.zoznam.sk, expres.sk, slovakwoman.sk, odzadu.startitup.sk, forbes.sk
Zdieľať na Facebooku