23.07.2024, meniny má
15. októbra 2023

Raper Palermo o necelé dva týždne nastúpi na svoj desaťročný trest za predaj drog. Hudbu má v pláne vydávať aj spoza mreží väznice

Raper Palermo o necelé dva týždne nastúpi na svoj desaťročný trest za predaj drog. Hudbu má v pláne vydávať aj spoza mreží väznice
Zdroje: startitup.sk/MV SR
reklama

Raper Pavol Mlynárik alias Palermo bol minulý rok odsúdený na desaťročný trest väzenia a prepadnutie majetku za činnosť pre zločineckú drogovú skupinu z okolia Serede.

Zločinecká skupina mala pôsobiť v oblasti Trnavského kraja. V rámci tohto prípadu bolo obžalovaných 13 osôb. Sedem z nich však svoju vinu nepriznalo.

Palermo s hudbou nekončí

Podľa informácií portálu Ruka hore sa Palermo prihovoril svojim sledovateľom na Instagrame. Cez svoj príspevok všetkým priblížil aktuálnu situáciu:

Konečne som sa dočkal. 25. októbra nastupujem na desaťročný trest. Život ma postavil za posledné roky do množstva náročných situácií, z ktorých sa dalo vyjsť len zle alebo ešte horšie. Preto ďakujem všetkým mojim fans, ktorí stále stoja pri mne. Odo dňa môjho nástupu sa začnú vydávať moje projekty, konkrétne 8 albumov, 12 klipov a ďalšie nové podcasty. Ďakujem za všetko. #terazniecouvidite #nenityzdnaconieconevydam,“.

reklama

Zdroj: youtube.com

Raper sa počas pojednávaní v roku 2022 priznal, že roky predával metamfetamín a vyhlásil, že je vinný. Palermo pred súdom nevypovedal, ale boli čítané jeho staršie výpovede, v ktorých opísal, ako biznis s drogami fungoval.

K čomu sa priznal?

Ako priznal, jeho začiatky s predajom drog siahajú do roku 2007, kedy malo ísť o menšie obchody s metamfetamínom. Drogy si zaobstarával od Seredčanov odsúdených v iných akciách Venal.

Palermov väčší drogový biznis sa začal v roku 2011. Od ďalších obvinených Seredčanov mal kupovať metamfetamín v množstve od 100 do 300 gramov mesačne. Palermo posúval drogy ďalej na predaj podľa dopytu dílerov.

Vyšetrovateľom však povedal aj to, že s drogami skončil pred niekoľkými rokmi, pretože sa chcel živiť iba hudbou. Palermovi hrozil výnimočný trest v trvaní od 15 až 25 rokov, prípadne doživotie. Svojim priznaním si však svoj pobyt v base skrátil a obišiel teda s výrazne nižším trestom.

Zdroje: seredsity.sk, rukahore.sk
Zdieľať na Facebooku