13.07.2020, meniny má
11. novembra 2019

RC Mama klub opäť organizuje kurz prvej pomoci pre deti. Rodičia, zúčastnite sa ho?

RC Mama klub opäť organizuje kurz prvej pomoci pre deti. Rodičia, zúčastnite sa ho?
Zdroj: webzdravejrodiny.sk
reklama

Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie. Snaží sa ho chrániť pred „nástrahami veľkého sveta“ a utíšiť ho v každej bolesti. Každú chorobu či zranenie by rodičia najradšej vzali na seba, len aby sa ich dieťa netrápilo. Žiaľ, choroby a zranenia neobchádzajú ani našich najmenších, a preto je veľmi dôležité vedieť, ako sa s nimi popasovať.

Ďalší kurz prvej pomoci

V apríli tohto roku sme vám priniesli článok o kurze prvej pomoci pre deti z dielne seredského Mama klubu. Nakoľko o kurz bol veľký záujem, v Mama klube sa rozhodli, že ho zorganizujú opäť.

Už túto sobotu 16. novembra 2019 sa bude od 9.00 hod. v seredskom RC Mama klube konať praktické školenie Prvá pomoc pre vaše dieťa. Cena školenia je 35 eur za 2 + 2 hodiny a absolventi dostanú potvrdenie o absolvovaní. Ak chcete absolvovať iba jednu časť, je potrebné sa dohodnúť s organizátorom. K dispozícii bude aj kojenecký kútik, kde vám zatiaľ môže niekto dieťatko postrážiť, resp. kde ho môžete nakojiť. Prihlásiť sa môžete na facebookovej stránke udalosti, na emaili zuzka.deak@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0915 114 440.

Zdroj: badatel.net

Čo všetko sa na kurze naučíte?

Kurz je rozdelený na dve časti po dve hodiny a lektorkou bude certifikovaná inštruktorka prvej pomoci. V prvej časti sa dozviete:

  • ako správne poskytnúť oživovanie u novorodenca, ako reagovať pri dusení podľa veku dieťaťa,
  • prvá pomoc pri febrilných kŕčoch, alergických reakciách, anafylaktickom šoku,
  • základy detských chorôb, kedy ísť/neísť k lekárovi?

V druhej časti sa budú preberať tieto témy:

  • oživovanie u starších detí, dospelých, dusenie,
  • ako spoznať otras mozgu, zlomeninu, epilepsiu,
  • čo robiť pri poštípaní, otrave či inom úraze?

Možno ste sa po prečítaní tém naľakali, ale určite nám dáte za pravdu, že je veľmi dôležité ovládať tieto zásady prvej pomoci, najmä pokiaľ ide o naše deti. Takže, ak vás tento kurz zaujal, neváhajte s prihlásením.

Zdroj: FB Rodinné centrum MAMA klub Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Zuzana Deáková,
Zdieľať na Facebooku