25.09.2021, meniny má
20. júla 2021

Reklamy v centre Serede nahradili jedinečné diela miestnych umelcov. Nápaditú aktivitu zorganizovalo KC PRIESTOR

Reklamy v centre Serede nahradili jedinečné diela miestnych umelcov. Nápaditú aktivitu zorganizovalo KC PRIESTOR
Zdroj: FB KC Priestor
reklama

V posledných dňoch ste si v centre nášho mesta mohli všimnúť fotografie a obrazy, ktoré nápadito nahradili miesta reklamných plagátov. Za znížením vizuálneho smogu stojí seredské komunitné centrum PRIESTOR, ktoré si prichystalo aktivitu Výstav.

PRIESTOR oslavuje tento rok piate výročie svojho otvorenia, od ktorého sa im podarilo zorganizovať mnoho podujatí, prednášok, workshopov, diskusií či herných a filmových večerov. Okrem toho slúži tiež ako prostredie pre mladých podnikateľov, aktívnych študentov a neziskové organizácie.

Nadanie miestnych umelcov skrášľuje celé centrum

Diela umelcov boli tvorené na tému Náš spoločný priestor a spríjemňovať prechádzku mestom budú ešte po celý mesiac. Fotografie a obrazy síce spája spoločná myšlienka, no vďaka rozmanitosti ich štýlov nepochybne zaujmú každého Seredčana. Nájsť ich môžete od korza až po križovatku pri Hutníku.

Talentovanými autormi zaujímavých fotografií a obrazov sú Stanislav Klačanský, Majo Chudý, ktorého môžete poznať aj z nášho predchádzajúceho článku, Tamara Suttoová, Alexandra Suttoová, Ester Hvojníková, Simona Luptáková, Hana Ďuricová a Ema Mančíková.

Ďalej aj náš „dvorný fotograf“ Michal Dinga, ktorý vytvára fotografie svetovej kvality, Matúš Javor, Dominika Beličková, Terézia Hilkovičová.

Zdroj: FB KC Priestor

Zdroj: FB KC Priestor

Koordináciu aktivity Výstav mala pod vedením mladá a šikovná Maja Palacková v rámci rozvojového programu pod záštitou Nadácie pre deti Slovenska.

„Bez 5-ročnej oslavy vás nenecháme! Piatok trinásteho sa nám zdá ako ideálny narodeninový dátum. Ďakujeme partnerom tohtoročných aktivít. Veľmi si Vašu podporu vážime,“ uviedli v statuse na Facebooku. 

Vata fest je ešte v nedohľadne

Centrum vzniklo zo spolupráce troch združení pôsobiacich v meste, a to Mladá Sereď, Ekohliadka a Združenie STORM. Svojou rôznorodou pôsobnosťou spojili tri piliere centra, ktorými sú rozvoj, kultúra a podpora. KC PRIESTOR dnes ako samostatné združenie na nich stavia všetky svoje aktivity a projekty.

Ako vraví komunitné centrum, na poriadny multižánrový kultúrny festival Vata fest si ešte budeme musieť počkať, no zatiaľ si pre nás prichystali zopár aktivít aj na tento rok. Na svojom Facebooku prezradili, že oslava piatich rokov od otvorenia by sa mohla uskutočniť v piatok trinásteho, ako ideálny narodeninový dátum.

Zdroj: FB KC Priestor

Zdroj: FB KC Priestor

Zdroj: FB KC Priestor

Zdroj: FB KC Priestor

Zdroj: FB KC Priestor

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB KC Priestor, kcpriestor.sk
Zdieľať na Facebooku