15.01.2021, meniny má
6. januára 2021

Rodičia budú mať od tohto roka menšie výdavky za školské poplatky. Poslanci schválili viacero zmien

Rodičia budú mať od tohto roka menšie výdavky za školské poplatky. Poslanci schválili viacero zmien
Zdroj: pixabay.com
reklama

Peňaženky zákonných zástupcov budú mať dôvod na radosť. Do platnosti vstupuje novela zákona, ktorá pozmeňuje a dopĺňa niektoré zákony. Z tohto dôvodu bolo potrebné novelizovať všeobecné záväzné nariadenie mesta Sereď. Okrem zrušenia poplatku v školskom klube počas ranných hodín sa tak upravili aj výšky ďalších platieb.

Zmenou prešli viaceré poplatky

Poslanci mestského zastupiteľstva na decembrovom rokovaní schválili jednotnú sumu pre všetky deti navštevujúce materské školy na území mesta Sereď v čiastke 20,00 eur. Úhrada výdavkov za pobyt dieťaťa v MŠ musela byť zjednotená. Dôvodom bolo to, že si obce doteraz určovali vlastnú výšku príspevku pre deti mladšie ako tri roky alebo pre tie, ktoré nemajú v obci trvalý pobyt. Tieto informácie priniesli Seredské novinky.

V pôvodnom VZN boli poplatky stanovené nasledovne:

  • za dieťa vo veku od 3 rokov počas školského roka 20 eur,
  • za dieťa vo veku od 3 rokov počas mesiacov júl a august 30 eur,
  • za dieťa vo veku do 3 rokov 30 eur; tento príspevok uhrádza zákonný zástupca poslednýkrát za mesiac, v ktorom dieťa dovŕši vek 3 roky.

Zákonní zástupcovia museli doposiaľ uhrádzať poplatok vo výške 3,75 eura mesačne za pobyt dieťaťa v školskom klube detí počas ranných hodín. Poslanci sa ho rozhodli úplne zrušiť, keďže ŠKD ráno nenavštevuje vysoký počet detí a navyše tu pred vyučovaním strávia maximálne 3o minút.

Zmena čaká aj stravníkov, ktorí v školskej jedálni odoberajú len desiatu. Poslanci sa rozhodli vyhovieť viacerým riaditeľkám škôl, ktoré požadovali novú výšku príspevku. Na rokovaní schválili výšku príspevku v čiastke 1 euro. Pred novelizáciou VZN platili všetci stravníci 4 eurá mesačne aj v prípade, že odoberali len desiatu či obed. Všetky zmeny platia od 1. januára 2021, čiže od nadobudnutia účinnosti novely VZN.

Zdroj: pixabay.com

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku