21.10.2021, meniny má
6. septembra 2021

Rodičia si o niečo polepšia vďaka zvýšeniu jednorázového príspevku na dieťa. Kto prídavok nedostane?

Rodičia si o niečo polepšia vďaka zvýšeniu jednorázového príspevku na dieťa. Kto prídavok nedostane?
Zdroj: pixabay.com
reklama

Rodičia si o niečo prilepšia rodinný rozpočet. Ide o jednorazový príspevok na dieťa. Príspevok na dieťa do 18 rokov sa za mesiac september jednorazovo zvýši o 74,50 eur, čo znamená, že rodičia dostanú v októbri 100 eur na dieťa. O zvýšení prídavku informovala ekonomika.prvda.sk.

Jednorazové navýšenie prídavku na dieťa

Vyplýva to z návrhu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina), ktorý v utorok (31. 8.) schválila vláda. Kabinet ministra poveril, aby na budúcotýždňové rokovanie vlády priniesol konkrétny návrh realizácie jednorazového príspevku pre všetky deti do dovŕšenia 18 rokov.

Prídavok na dieťa vrátane navrhovaného jednorazového zvýšenia sa poskytne za mesiac september 2021 v mesiaci október 2021 v celkovej sume 100 eur. Jednorazové zvýšenie prídavku pre dieťa, ktoré prvýkrát nastúpilo do prvého ročníka základnej školy, tým nie je dotknuté,“ napísali autori materiálu.

 „Vzhľadom na to, že o dva dni začína nový školský rok, tak určite takýto jednorazový príspevok vo výške 100 eur na každé dieťa do dovŕšenia 18. roku života môže rodinám – najmä tým, ktoré majú viac detí a ktoré sa potrebujú pripraviť na nový školský rok – pomôcť,“ odôvodnil Krajniak. Dodal, že materiál, ktorý predloží na najbližšie rokovanie vlády, bude formou nariadenia, preto nebude treba meniť zákon. Peniaze pôjdu podľa jeho slov zo štátneho rozpočtu.

Kto jednorazový prídavok nedostane?

Štát však neposkytne zvýšený prídavok na dieťa na tie nezaopatrené deti, na ktoré vznikol nárok na jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur. Týmto deťom už totiž štát vyplatil jednorazovú pomoc v prvom kole vyplácania.

Vláda nariadila Krajniakovi, aby na najbližšie rokovanie predložil návrh nariadenia, zmena zákona tak nebude nevyhnutná.

Domáce Dom Rodina - Fotografia zdarma na Pixabay

Zdroj: pixabay.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: spravy.rtvs.sk, ekonomika.pravda.sk, topky.sk
Zdieľať na Facebooku