25.09.2023, meniny má
2. júla 2020

Rodiny s deťmi budú môcť v lete cestovať autobusom len za 1 euro. Akcia platí iba pre Trnavský kraj

Rodiny s deťmi budú môcť v lete cestovať autobusom len za 1 euro. Akcia platí iba pre Trnavský kraj
Zdroj: visitmalcesine.com
reklama

Je tu konečne leto a s ním sú spojené aj školákmi vysnívané letné prázdniny. Toto leto však bude iné, nevšedné, rozdielne od predchádzajúcich. Mnoho rodín bude svoju dovolenku tráviť na Slovensku. Ľudia sú tak odkázaní namiesto zahraničných miest poznávať a navštevovať krásy Slovenska. A to sa dá v mnohých prípadoch, najmä pokiaľ ide o blízke okolie, realizovať aj využitím verejnej dopravy.

Trnavská župa si preto pripravila pre dospelých s deťmi tzv. rodinný cestovný lístok. V prímestskej autobusovej doprave tak budú môcť rodiny s deťmi cestovať za symbolické 1 euro. Je to len jeden z viacerých ďalších z krokov, ktorým trnavská župa podporuje cestovný ruch na Slovensku a propaguje strávenie tohtoročného leta na území Slovenska.

Motivácia k stráveniu leta u nás

Uvedenie tejto novinky, samozrejme, znamená, že by sme mali leto stráviť tu, v našom okolí, nanajvýš na Slovensku. „Našich obyvateľov a návštevníkov chceme motivovať, aby strávili blížiace sa leto v trnavskej župe. Rozhodli sme sa preto zaviesť zvýhodnené cestovanie za prírodnými a kultúrnymi krásami trnavskej župy. Rodiny s deťmi tak budú môcť objavovať pestrosť nášho regiónu ťahajúceho sa od českých hraníc až k maďarským,“ povedal o uvedení tejto novinky trnavský župan Jozef Viskupič.

Zdroj: trnava-vuc.sk

reklama

Na jeden lístok až päť osôb

Túto novinku a jej benefity cestujúci môžu využívať od 1. júla 2020. Využitie rodinného cestovného lístka platí počas víkendov, sviatkov a cez dni pracovného pokoja a voľna. Na jeden tento rodinný lístok sa bude môcť prepraviť až 5 osôb, ato v kombinácii: 2 dospelí + 3 deti alebo 1 dospelý + 4 deti.

V každej skupine musí byť aspoň jedna dospelá osoba a jedno dieťa do 18 rokov. Nový druh cestovného lístka bude platný na fungujúcich linkách všetkých troch zmluvných dopravcov trnavskej župy – Arriva Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Trnavská župa si od zavedenia týchto typov cestovných lístkov sľubuje hlavne zatraktívnenie verejnej dopravy pre špecifické skupiny verejnosti. V neposlednom rade ide taktiež o rozvoj ekologickej mobility vo všeobecnosti, nakoľko je verejná doprava prostriedok, ktorým môžeme značne chrániť životné prostredie.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: trnava-vuc.sk
Zdieľať na Facebooku