17.05.2021, meniny má
10. januára 2021

RTVS prináša pomôcku pre žiakov a školy. Reláciou Školský klub chce podporiť vzdelávanie

RTVS prináša pomôcku pre žiakov a školy. Reláciou Školský klub chce podporiť vzdelávanie
Zdroj: pixabay.com/rtvs.sk
reklama

V Seredi máme veľa školských zariadení a veľa žiakov. Momentálne sa však žiaci musia učiť z domu, čo nie je jednoduché.

Vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu a s ňou spojené prerušené vyučovanie v školách sa Štátny pedagogický ústav v spolupráci s RTVS, neziskovou organizáciou Indícia a Pedagogickou fakultou Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici rozhodol v januári 2021 opäť spustiť vysielanie pre žiakov I. stupňa základných škôl pod názvom Školský klub.

Na obrazovky sa tak vracia obľúbená relácia Školský klub, ktorá podporuje vzdelávanie školákov v domácom prostredí, pričom školy môžu toto vysielanie zakomponovať do svojho vyučovania a hodín. Relácia dostáva od rodičov aj detí pozitívne ohlasy.

Kedy môžu školáci sledovať vyučovanie?

„Školský klub je určený pre žiakov prvého stupňa základných škôl. Pre žiakov, ale aj rodičov je to veľmi dobrá pomôcka pri dištančnom vyučovaní,“ povedal šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.

V termíne od 11. do 28. januára 2021 nadväzuje na vysielanie počas jesenných mesiacov, kedy sa školy v novom školskom roku opäť zatvorili a bolo potrebné nahradiť školské vyučovanie. Aj v súčasnosti sa deti z väčšiny tried a škôl kvôli vážnosti situácie ostávajú učiť z domu. Prostredníctvom televíznych obrazoviek im preto prináša zaujímavé vyučovanie, ktoré je v súlade s učebnými osnovami.

Školský klub bude RTVS vysielať od pondelka 11. januára od 9.00 hod. na Dvojke vždy od pondelka do štvrtka a aj naďalej podľa učebných osnov Štátneho pedagogického ústavu. Vyučovanie trvá 60 minút. Relácia sa opäť zameria na rôzne predmety ako v minulý rok:

  • pondelok – slovenčina,
  • utorok – vlastiveda,
  • streda – matematika,
  • štvrtok – prírodoveda.

Podnety od žiakov, učiteľov či rodičov

Deti môžu svoje splnené výzvy od televíznych „učiteľov“ zasielať prostredníctvom kontaktného formulára alebo priamo na skolskyklub@ucimenadialku.sk.

Reakcie a podnety učiteľov či rodičov zaslané prostredníctvom kontaktného formulára alebo na emailovú adresu skolskyklub@ucimenadialku.sk budú dôležitým podnetom pre tvorbu obsahu ďalších častí Školského klubu.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: minedu.sk, eduworld.sk
Zdieľať na Facebooku