06.08.2020, meniny má
reklama
1. marca 2019

S jarou do Serede prichádza aj upratovanie. Ak triedite odpad, tieto termíny si určite zapíšte

reklama

Ľudia si už prirodzene zvykli vyčistiť po zime svoje domovy a ich okolie takzvaným jarným upratovaním. Vďaka nemu sa stratí šedivosť chladných dní a priestor aj vzduch okolo nás sa prečistí.

Je veľmi potešujúce, že Seredčania už dlhodobo a čoraz viac dokazujú, že nielen súkromie vlastného domova, ale aj čistota mesta a kvalitné životné prostredie im nie je ľahostajné a záleží im zároveň aj na poctivom triedení odpadu. Ide predsa o naše mesto, prostredie, v ktorom sa pohybujeme, pracujeme alebo trávime voľný čas, žijeme s našimi blízkymi, rodinami, s deťmi. Aj naše deti už od mala so záujmom pristupujú k tomu, aby sa pod vedením zástupcov mesta a samozrejme svojich rodičov učili správnemu triedeniu odpadov a ochrane životného prostredia.

Prinášame vám aktuálny prehľad najbližších termínov zberu triedených odpadov z domácností, ktorý sa uskutoční vždy v stredu.

Dôležité je ešte pripomenúť, že už aj v Seredi máme možnosť uskladniť do uzavretých nádob použitý kuchynský olej, ktorý bude v rámci pravidelného zberu tiež odvážaný. Na tento účel budú od 1. 4. 2019 osadené špeciálne kontajnery na týchto miestach: Jesenského č. 3000, ul. Fándlyho č. 755/23, ul. Novomestská č. 43/42 a ul. A. Hlinku č. 3044/15.

Pre lepšiu orientáciu uvádzame konkrétne dátumy zberu triedených odpadov v jednotlivých mesiacoch druhého štvrťroka 2019 zverejnené na webovej stránke mestského úradu:

Obyvatelia rodinných domov

Vytriedený odpad vyložte vždy v stredu v ranných hodinách pred váš rodinný dom, a to každú zložku samostatne vo vreci: plasty, kovové obaly, tetrapaky, papier a sklo.

Veľkou výhodou pre Seredčanov je vlastný Zberný dvor mesta Sereď na Cukrovarskej ulici č. 4347. Ten môžu Seredčania, teda všetky fyzické osoby, poplatníci v meste Sereď využiť a odovzdať na ňom vytriedené zložky odpadov, a to kedykoľvek v rámci jeho prevádzkových hodín:

V seredsity.sk vás budeme aj naďalej pravidelne informovať o aktuálnych termínoch zberu odpadov. Zároveň budeme prinášať dôležité informácie týkajúce sa životného prostredia v našom meste a v jeho okolí.

Chcete túto informáciu šíriť? Podporte článok zdieľaním

Zdieľať na Facebooku