02.07.2020, meniny má
19. marca 2020

S pomocou mesta si Seredčania môžu ušiť rúška. Materiál bude podľa požiadaviek rozvezený už zajtra

S pomocou mesta si Seredčania môžu ušiť rúška. Materiál bude podľa požiadaviek rozvezený už zajtra
Zdroj: seredskenovinky.sk/hellosewing.com
reklama

Doteraz naše mesto od štátu žiadne rúška neobdržalo. Hoci sme vás práve teraz informovali o milióne rúšok, ktoré doviezlo lietadlo z Číny, tie sú určené prednostne pre zdravotnícky personál. A nám ostáva dúfať, že situácia sa zmení k lepšiemu. Každým dňom čaká aj mesto Sereď na dodávku rúšok, ktoré však objednalo vo vlastnej réžii. Kým budú tieto objednané rúška dodané, primátor mesta Ing. Martin Tomčányi prispel k riešeniu situácie tým, že sám pre mesto zakúpil látku a gumičky na svojpomocné ušitie cca 1 500 rúšok.

Látku strihajú a pripravujú zamestnankyne nášho mestského úradu za pomoci bývalej poslankyne Antónie Bánovskej. Materiál je určený pre domáce krajčírky a šikovných ľudí, ktorí majú možnosť ušiť rúška pre svojich blízkych a susedov aj doma, ale doteraz im na to chýbal potrebný materiál. V jednom balíčku je materiál na ušitie 5 alebo 10 rúšok a obdržia ho bezplatne.

Mesto Sereď preto teraz vyzýva krajčírky, ktoré sú ochotné ušiť rúška nielen pre svojich najbližších, ale aj pre svoje okolie, aby kontaktovali p. Adamčíkovú na telefónnom čísle 0905 55 68 79 alebo mailom na: silvia.adamcikova@sered.sk.

Materiál na prípravu rúšok bude podľa požiadaviek rozvezený v piatok 20. marca 2020. Veríme, že aj touto formou pomôžeme k tomu, aby sa riešila situácia s nedostatkom rúšok pre občanov mesta.

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroj: seredskenovinky.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku