02.10.2023, meniny má
31. mája 2023

Samozber jahôd sa pomaly rozbieha. Kde v blízkosti Serede sa dajú jahody nazbierať, aká je cena a dajú sa kúpiť aj vopred nazbierané?

Samozber jahôd sa pomaly rozbieha. Kde v blízkosti Serede sa dajú jahody nazbierať, aká je cena a dajú sa kúpiť aj vopred nazbierané?
Zdroje: seredsity.sk/plantex.sk
reklama

Viete, ktoré jahody chutia najlepšie? No predsa tie vlastnoručne nazbierané. Vravíte si, kde k nim prísť, keď nemáte záhradu? Vyberte sa na niektoré z obľúbených jahodovísk, ktoré sa nachádzajú len niekoľko kilometrov od Serede.

Jahody len tak na jedenie, na koláč alebo na chutný džem. Príďte stráviť krásne slnečné popoludnie v jahodovom riadku. Nazbierate si sladké jahody a strávite čas s rodinou na čerstvom vzduchu.

1. Samozber za obcou Majcichov a smerom na Hoste

Prvý samozber sa tu uskutočnil v pondelok 29. mája 2023. Jahody si viete prísť nazbierať každý deň v týždni v čase od 6.00 do 18.00 hod. Cena jahôd v prípade samozberu je v tomto roku 2,60 eur za kilogram.

Čo sa týka ceny za vopred nazbierané jahody, pri nich je stanovená na 5 eur za kilogram. Platba na jahodovisku bude možná v hotovosti aj kartou.

reklama

Na tomto mieste sa môžete tešiť nielen zo samozberu jahôd, ale aj hrachu a neskôr na nakladané uhorky a tiež na predaj marhúľ.

Ak by ste si v prípade samozberu nepriniesli vlastné nádoby, nezúfajte. Na mieste si môžete zakúpiť aj krabičky na zber sladkých jahôd. K dispozícii budú aj vozíky, ktoré môžete použiť na jahodovisku a nazberané jahody si do nich naukladať.

Zdroj: FB Jahody-samozber

2. Jahody Vlčkovce

Túto jahodovú plantáž nájdete medzi mestami Trnava a Sereď, neďaleko R1 (Trnava – Nitra) pri obci Vlčkovce. Otvorenie samozberu jahôd je naplánované začiatkom júna a záleží na dozrievaní jahôd.

Cena je 2,60 eur/kg, minimálny odber jahôd je 5 kg a platba je možná len v hotovosti. Vopred nazbierané jahody na tomto jahodovisku nekúpite. V pláne majú prevažne poobedné samozbery, takže odporúčame sledovať ich facebookovú stránku, kde budú zverejnené aktuálne otváracie hodiny.
samozber

Zdroj: FB Jahody Vlčkovce

3. Jahody – Trnovec nad Váhom

Aj neďaleký Trnovec nad Váhom otvára 1. júna 2023 svoje brány samozberu. Otváracie hodiny jahodoviska sú v piatok, sobotu a nedeľu od 8.00 do 12.00 hod. a od 13.00 do 19.00 hod.

V ich predajni si viete kúpiť nazbierané jahody za 6 eur/kg aj jahody vhodné na lekvár za 3,50 eur/kg (na objednávku). Priamo na jahodovisku je cena pri samozbere jahôd 3 eurá/kg, pri vopred nazbieraných jahodách je cena 6 eur/kg a pri jahodách na džem cena 4 eurá/kg.

Okrem jahôd bude prebiehať aj samozber hrášku, ktorého cena je 2 eurá/kg a pri už nazbieranom hrachu 4 eurá/kg.

Zdroj: FB Jahody – Trnovec nad Váhom

4. Jahody Majcichov

Tento samozber sa nachádza medzi obcami Majcichov a Opoj. Jahodovisko otvárajú vo štvrtok 1. júna 2023 od 8.00 do 18.00 hod. (posledný vstup 17.30 hod.) alebo do vyzbierania zrelých jahôd.

Otváracie hodiny sú závislé od dozrievania jahôd, počasia a množstva návštevníkov – teda dôvodov, ktoré nemožno dopredu predvídať. Pre vždy aktuálne informácie sledujte ich facebookovú stránku alebo zavolajte na tel. číslo 0905 979 555.

Okrem jahôd si u nich budete môcť zakúpiť mak a v priebehu ďalšieho júnového týždňa aj sladký hrášok.

Cenník

  • jahody samozber 3 eur/kg
  • jahody obrané 6 eur/kg (iba na objednávku, objednávky od 05. júna 2023 na tel. čísle)
  • hrach samozber 2,50 eur/kg (bude až koncom budúceho týždňa)
  • mak modrý 6 eur/1 kg
  • mak biely 6 eur/0,5 kg

Zdroj: jahody-majcichov.sk

5. Samozber jahôd Bučany (Plantex)

Pravdepodobne už tento prvý júnový víkend by mali svoje brány otvoriť aj jahodoviská fungujúce pod značkou Plantex vo Veselom pri Piešťanoch aj v Bučanoch pri Trnave.

Cena jahôd bude 2,99 eur/kg. Aj v tomto roku majú zriadenú „jahodovú linku“, kde sa môžete informovať o samozbere na tel. čísle 0908 412 856 a odporúčame kvôli aktuálnym informáciám sledovať aj ich Facebook.

Zdroj: Plantex

Zdroje: seredsity.sk, FB Jahody Vlčkovce, FB Jahody - Trnovec nad Váhom, lepsiden.sk, jahody-majcichov.sk, Plantex
Zdieľať na Facebooku