28.07.2021, meniny má
25. mája 2020

Samozber jahôd zahájil sezónu aj vo Vlčkovciach. Poznáme ich cenu aj odrodu

Samozber jahôd zahájil sezónu aj vo Vlčkovciach. Poznáme ich cenu aj odrodu
Zdroj: FB Jahody Vlčkovce
reklama

V neďalekých Vlčkovciach sa aj tento rok koná tradičný samozber jahôd. Jahodová plantáž pri Vlčkovciach sa nachádza medzi Sereďou a Trnavou nedaľeko rýchlostnej komunikácie R1 (Trnava – Nitra). Nestratíte sa vďaka navádzacím smerovým tabuľkám a zabezpečené je aj parkovanie na ceste vedľa plantáže a na poli. Seredčania to majú naozaj na skok, tak prečo nestráviť popoludnie v prírode užitočnou činnosťou? Veď čo môže byť lepšie ako košík plný čerstvých voňavých jahôd.

Pripravená je odroda jahôd Darselect

Prvý tohtoročný samozber vo Vlčkovciach sa bude konať v utorok 26. mája od 8.00 hod. do 18.00 hod. alebo do vyzbierania. Zatiaľ je k dispozícii odroda Darselect. Kvôli momentálnej situácii je vstup na plantáž povolený len s rúškom. Taktiež treba dodržiavať odstup 2 metre a pred vstupom na jahodovisko je potrebné použiť dezinfekciu rúk, ktorá bude k dispozícii, alebo môžete použiť rukavice. Organizátori prosia o disciplinovanosť a dodržanie rozostupov, aby medzi zberačmi nedošlo ku kontaktu a konfliktom. Vstup deťom na plantáž je povolený len pod dohľadom rodiča. V prípade, že deti budú skákať medzi riadkami a po jahodách, budú musieť opustiť jahodovisko.

zdroj: FB Jahody Vlčkovce

Ako postupovať pri zbere?

Po príchode na plantáž si treba najskôr odvážiť nádoby na zber jahôd. Zamestnanci v reflexných vestách vám následne pridelia riadok, v ktorom budete zbierať jahody. Zbierať treba len zrelé jahody a rozhodne by ste nemali trhať zelené plody. Ak chcete, aby vám jahody dlhšie vydržali, odporúča sa zbierať ich so stopkou. Po naplnení nádob sa vrátite na váhu, kde vám bude odrátaná váha prázdnych nádob, čiže zaplatíte len za nazbierané jahody. Cena za samozber je 2 eurá/kg a za už nazbierané jahody zaplatíte 4,50 eurá/kg. Keďže sa plantáž nachádza na poli, kde nie je elektrická prípojka, nie je možná platba kartou.

Ak si chcete vyzdvihnúť už nazbierané jahody, treba sa objednať na telefónnom čísle 0908 421 179 v čase od 13.00 hod. do 16.00 hod. Na samozber sa objednávať netreba, ale radej si dopredu overte, či samozber nebol zrušený kvôli počasiu, alebo či už nie sú vyzbierané jahody. Urobiť tak môžete na ich facebookovej stránke.

zdroj: FB Jahody Vlčkovce

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Jahody Vlčkovce
Zdieľať na Facebooku