23.07.2024, meniny má
24. mája 2024

Samozbery jahôd otvorili svoje brány. Kde sa nachádzajú najbližšie jahodoviská a aké majú ceny?

Samozbery jahôd otvorili svoje brány. Kde sa nachádzajú najbližšie jahodoviská a aké majú ceny?
Zdroje: seredsity.sk/plantex.sk
reklama

Viete, ktoré jahody chutia najlepšie? No predsa tie vlastnoručne nazbierané. Vravíte si, kde k nim prísť, keď nemáte záhradu? Vhodnou voľbou je samozber. Vyberte sa na niektoré z obľúbených jahodovísk, ktoré sa nachádzajú len niekoľko kilometrov od Serede.

Jahody len tak na jedenie, na koláč alebo na chutný džem. Príďte stráviť čas vo voňavom jahodovom riadku. Nazbierate si sladké jahody a strávite čas s rodinou na čerstvom vzduchu.

1. Samozber za obcou Majcichov a smerom na Hoste

Prvý samozber sa tu uskutočnil v pondelok 10. mája 2024. Zbieranie jahôd je momentálne veľmi ovplyvnené počasím a tak je najlepšie sledovať oficiálne stránky predávajúcich. Cena jahôd v prípade samozberu je v tomto roku 2,70 eur za kilogram.

Čo sa týka ceny za vopred nazbierané jahody, pri nich je stanovená na 5,50 eur za kilogram. Platba na jahodovisku bude možná v hotovosti aj kartou.

reklama

Na tomto mieste sa môžete tešiť nielen zo samozberu jahôd, ale aj hrachu. Ak by ste si v prípade samozberu nepriniesli vlastné nádoby, nezúfajte. Na mieste si môžete zakúpiť aj krabičky na zber sladkých jahôd.

Zdroj: FB Jahody-samozber

2. Samozber jahôd Bučany (Plantex)

Hneď druhý májový týždeň od 13. mája otvoril svoje polia aj jahodoviská fungujúce pod značkou Plantex vo Veselom pri Piešťanoch aj v Bučanoch pri Trnave.

Cena jahôd bude 3,50 eur/kg, pričom taktiež ponúkajú samozber hrachu. Aj v tomto roku majú zriadenú „jahodovú linku“, kde sa môžete informovať o samozbere na tel. čísle 0908 412 856 a odporúčame kvôli aktuálnym informáciám sledovať aj ich Facebook.

Zdroj: Plantex

3.  Jahody Majcichov

Tento samozber sa nachádza medzi obcami Majcichov a Opoj. Jahodovisko otvorili v pondelok 13. mája 2024 a otváracie hodiny sú závislé od dozrievania jahôd, počasia a množstva návštevníkov – teda dôvodov, ktoré nemožno dopredu predvídať.

Pre vždy aktuálne informácie sledujte ich facebookovú stránku alebo zavolajte na tel. číslo 0904 549 605. Cena jahôd je 2,70 eur/kg. Deti do 7 rokov na jahodovisko nevpúšťajú.

samozber

Zdroj: Broskyne a Jahody Majcichov

4. Samozber Hody

Tento samozber jahôd sa nachádza v Hodoch (časť Galanta) Cena za jahody je 3,50 eur/kg. Platba na jahodovisku je možná v hotovosti aj kartou. Taktiež v prípade záujmu (a dostupnosti) si môžete na mieste požičať káričku na prevoz jahôd.

Samozber ponúka tiež možnosť zakúpenia krabičky (1kg, 3kg, 5kg, 10kg). V prípade záujmu o nazbierané jahody je cena 7 eur/kg a treba si ich telefonicky alebo SMS objednať na čísle 0905 113 324.

Zdroj: FB Samozber Hody

Zdroje: seredsity.sk, jahody-majcichov.sk, Plantex, FB Broskyne a Jahody samozber, Samozber Hody
Zdieľať na Facebooku