29.09.2020, meniny má
reklama
16. decembra 2019

Samsung v Galante bude prepúšťať vo veľkom. O prácu prídu pravdepodobne stovky ľudí

Samsung v Galante bude prepúšťať vo veľkom. O prácu prídu pravdepodobne stovky ľudí
Zdroj: Archív SME / Pavol Funtál
reklama

Nepríjemnú správu sa pred sviatkami dozvedeli zamestnanci spoločnosti Samsung, ktorá sídli v neďalekej Galante. Firma začne postupne prepúšťať svojich zamestnancov a o prácu by malo prísť približne 700 – 900 ľudí. Prepúšťať by sa podľa viacerých zdrojov malo po etapách.

Vedenie spoločnosti hovorí, že nejde o znižovanie stavov, ale o reorganizáciu procesu výroby televízorov na Slovensku. Informáciu o pripravovanom prepúšťaní v galantskom Samsungu potvrdil šéf odborového zväzu KOVO Emil Machyna a pre RTVS dodal:

„Áno, potvrdiť to môžem. Určite budeme rokovať o nejakých dobrých podmienkach, ak ľudia budú musieť odísť v tomto regióne, aby sa zachoval aspoň určitý sociálny status tých ľudí. A verím tomu, že veľa z nich si nájde prácu, lebo v Galante je nízka miera nezamestnanosti.“ Emil Machyna pre RTVS

Ako uvádza vo svojej reportáži TV Markíza, skončiť by mali dve prevádzky. Táto skutočnosť bola oznámená topmanažmentom na konci pracovnej zmeny. Zrušiť by sa mala celá výroba, v ktorej sa skladujú jednotlivé televízory a zostať by mal finálny baliaci a montážny proces. V posledných rokoch v Samsungu skončilo zhruba 2 000 ľudí.

Spoločnosť z Južnej Kórey už v minulom roku zatvorila jeden zo závodov na Slovensku. Príčinou bolo znižovanie tržieb, cena práce a optimalizácia výrobných nákladov.

Podporte článok vašim zdieľaním.

Zdroje: rtvs.sk, dennikn.sk, hnonline.sk
Zdieľať na Facebooku