28.05.2020, meniny má
12. decembra 2019

Sánkovanie nie je len pre deti. Seredčania, navštívte najdlhšiu sánkarskú dráhu aj ľadový dóm

Sánkovanie nie je len pre deti. Seredčania, navštívte najdlhšiu sánkarskú dráhu aj ľadový dóm
Zdroj: FB Vysoké Tatry - Hory zážitkov
reklama

Hoci tu u nás „na dolniakoch“ nie je ešte ani chýru, ani slychu po snehu, v našich slovenských veľhorách si ho už naplno užívajú. Na Mikuláša spustili lyžovačku na Štrbskom Plese a snehová nádielka urobila radosť aj sánkarom.

Z Hrebienka do Starého Smokovca

Keďže nasnežilo, mohli vo Vysokých Tatrách otvoriť aj najdlhšiu sánkarskú dráhu. Vyznávači tohto zimného športu si tak môžu naplno vychutnať jazdu na sánkach z Hrebienka až do Starého Smokovca. A hoci snehu veľa nepribudlo, základ je dobrý na sánkovanie a dráha je pripravená.

„Sánkovanie je obľúbenou atrakciou pre celé rodiny alebo skupiny kamarátov.“ Lukáš Brodanský, obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry

Aktuálne je na 2,5 kilometra dlhej dráhe 10 centimetrov snehu a nakoľko jej sklon je mierny, je vhodná aj pre menej skúsených sánkarov. „Kto si však trúfa, môže pridať na rýchlosti a určite si užije adrenalínovú cestu dole,“ dodáva Brodanský.

Momentálne je v prevádzke denná sánkovačka, a to každý deň od 9.00 hod. do 16.30 hod. Pri údolnej stanici lanovky na Hrebienok je tiež k dispozícii požičovňa saní. Od 21. decembra by sa vďaka osvetlenej trase až do Smokovca mohlo spustiť aj nočné sánkovanie, ak budú vhodné podmienky.

Zdroj: FB Vysoké Tatry – Hory zážitkov

Tatranský dóm na Hrebienku

Ak by ste už boli unavení z celodenného sánkovania, môžete na Hrebienku navštíviť Tatranský ľadový dóm, ktorý sa tu každoročne stavia už niekoľko rokov. Otvorený je denne od 9.00 hod. do 16.15 hod. Ten tohtoročný nesie podobu parížskej katedrály Notre Dame známej aj ako Chrám Matky Božej v Paríži. Motív katedrály dopĺňa zvonica spolu s Quasimodom.

Na stavbu bolo použitých 1 880 blokov ľadu s celkovou hmotnosťou viac ako 225 ton. Tri týždne pracovalo na tomto umeleckom diele, ktoré siaha až do výšky 12,5 metra, osemnásť sochárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Litvy a Nemecka. Hlavný staviteľ Adam Bakoš, ktorý ľadový dóm staval už piaty rok, skonštatoval, že takto vysoko ešte stavba ľadového chrámu nesiahala.

Nuž, keďže sa nám blížia vianočné prázdniny, možno sme niektorých z vás navnadili na dovolenku vo Vysokých Tatrách. Ak by ste náhodou navštívili niektorú z atrakcií, nezabudnite sa s nami podeliť o fotky.

Zdroj: FB Vysoké Tatry – Hory zážitkov

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: interez.sk, spravy.pravda.sk, vt.sk
Zdieľať na Facebooku