12.04.2021, meniny má
2. marca 2021

Sedita opäť pomáhala. Tento raz darovala nemocniciam a odberným miestam rúška a sladké výrobky

Sedita opäť pomáhala. Tento raz darovala nemocniciam a odberným miestam rúška a sladké výrobky
Zdroj: Sedita IDC Holding
reklama

O úžasnej firme plnej zamestnaných Seredčanov a celkovo o našich „mestských pečivárňach“ Sedita vám asi nemusíme toho veľa rozpisovať. Pravidelne vám prinášame články, kde vám prezentujeme toto prostredie nielen ako úžasný priestor na prácu, ale aj ako spoločnosť, ktorá sa zaujíma o duševné aj fyzické zdravie svojich zamestnancov. Svoje kvality dokazuje pravidelne vo všetkých smeroch.

Pomáha rúškami aj sladkosťami

Sedita do FN Trnava darovala 1 000 rúšok, ktoré išli na oddelenia pre hospitalizovaných pacientov. Sedita však neostala iba pri tom a svoju pomocnú ruku podala aj zamestnancom galantskej nemocnice, ktorej darovali 450 rúšok. Teraz Sedita IDC Holding opäť pomohla zdravotníkom v okolitých nemocniciach. Na jeseň to bola pomoc vo forme rúšok, tentokrát zasa v podobe sladkostí. Výrobky poputovali do nemocníc v Galante, Trnave aj Nitre.

Ako významný zamestnávateľ v regióne s takmer 1 200 zamestnancami si Sedita uvedomuje vysokú mieru spoločenskej zodpovednosti nielen voči vlastným zamestnancom, ale aj voči miestnej komunite, v ktorej spoločnosť pôsobí. Jej pomoc bola v časoch pred pandémiou smerovaná predovšetkým občianskym združeniam, detským domovom či krízovým centrám v okolí výrobných závodov, ktoré poskytujú sociálnu starostlivosť deťom v núdzi.

Pozornosť treba dať nemocniciam

Pandémia COVID-19 však udrela veľkou silou. Stúpajúce počty infikovaných pacientov, plniace sa lôžka v nemocniciach, bezmocný a vyčerpaný zdravotnícky personál a, žiaľ, aj rastúce čísla obetí vírusu viedli vedenie Sedity k prehodnoteniu príjemcov nimi poskytovanej pomoci. Uvedené dôvody boli určujúcimi pri presmerovaní ich pozornosti na nemocnice, záchranárske tímy, ale aj centrá sociálnej starostlivosti v našom regióne.

Sedita sa chce týmto ako spoločnosť poďakovať všetkým, ktorí sa podieľajú na zvládaní následkov pandémie, zvlášť však zdravotníckemu personálu pôsobiacemu v prvej línii na covidových oddeleniach. Všetkým želá pevné zdravie, veľa odhodlania, síl a odvahy pri zvládaní tejto náročnej situácie.

Okrem nemocníc kopou sladkostí podporili aj Spoločnosť Úsmev ako dar, s ktorými spolupracuje samotná spoločnosť už viac ako 20 rokov. Výrobky putovali minulý týždeň aj Mestu Sereď pre testovacie tímy.

zdroj: Sedita IDC Holding

zdroj: Sedita IDC Holding

zdroj: Sedita IDC Holding

zdroj: Sedita IDC Holding

zdroj: Sedita IDC Holding

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Sedita IDC Holding
Zdieľať na Facebooku