13.08.2022, meniny má
22. apríla 2022

Šéf drogového gangu Slavomír Weiss dostal 24 rokov väzenia. Rozhodovalo sa aj o zvyšku skupiny

Šéf drogového gangu Slavomír Weiss dostal 24 rokov väzenia. Rozhodovalo sa aj o zvyšku skupiny
Zdroj: tvnoviny.sk/aktuality.sk
reklama

Tento piatok bol vynesený rozsudok nad Seredčanom Slavomírom Weissom. Informáciu priniesol web tvnoviny.sk.

Dostal 24 rokov väzenia s maximálnym stupňom stráženia a trest prepadnutia majetku. Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica.

Ostatní členovia skupiny dostali tresty od 20 do 23 rokov. Rozsudok však ešte nie je právoplatný. Hlavné pojednávanie, ktoré nasledovalo po rozsiahlom dokazovaní, pokračovalo vo februári záverečnými rečami. V nej Slavomír Weiss pokračoval ešte niekoľko hodín aj v piatok.

Proces trvá už dva roky

Proces sa začal ešte v roku 2020. Pre pandémiu koronavírusu a s ňou súvisiace opatrenia sa však menili termíny jeho konania. Pojednávalo sa v Pezinku a v Banskej Bystrici. Pôvodná obžaloba bola podaná na desiatich členov skupiny prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Traja z nich boli na úteku. Súd voči nim konal ako voči ušlým.

reklama

Prokurátor ich viní zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a súvisiacej trestnej činnosti, ktorá bola zameraná na výrobu a distribúciu pervitínu, ako aj kokaínu.

Obhajoba od začiatku obžalobu spochybňovala. V piatok zazneli z jej strany v súdnej sieni námietky zaujatosti voči senátu rozhodujúcom o dohode o vine a treste s niektorými členmi skupiny. Taktiež trvali na prítomnosti Romana K. na procese, ktorý bol ako ušlý zadržaný pred pár dňami v Rumunsku. Senát to zamietol.

Počas prvej akcie Venal polícia pôvodne obvinila 19 osôb. Od roku 2015 malo byť zabezpečené členmi skupiny väčšie množstvo prekurzov v hodnote 4,8 milióna eur. Stačiť to malo na výrobu metamfetamínu v hodnote 16,8 milióna eur.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: ta3.com, tvnoviny.sk
Zdieľať na Facebooku